Dariusz Stefaniuk na prezydenta!

Dariusz Stefaniuk to doświadczony samorządowiec. Od 8 lat jest radnym miasta Biała Podlaska, w bieżącej kadencji pełni funkcję wiceprzewodniczącego RM. Stefaniuk ukończył politologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie a także podyplomowe studia menadżerskie w Szkole Głównej Handlowej. Poza pracą zawodową i działalnością w samorządzie zaangażowany jest w działania fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”.

Zaszczyt i zobowiązanie

Decyzję o tym, że to właśnie Dariusz Stefaniuk będzie kandydował na prezydenta Białej Podlaskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości podjął komitet polityczny tej partii. Stefaniuk został także pełnomocnikiem władz PiS w powiatach bialskim, parczewskim i radzyńskim po tym, jak wygaszono kadencje tamtejszych zarządów powiatowych. – Chciałbym podziękować dotychczasowym władzom powiatowym Prawa i Sprawiedliwości, w szczególności posłowi Adamowi Abramowiczowi z Białej Podlaskiej, a także wszystkim członkom PiS w powiatach bialskim, parczewskim i radzyńskim za rzetelną, wytężoną pracę. Dziękuję posłom Sławomirowi Zawiślakowi i Krzysztofowi Michałkiewiczowi za zadeklarowane przez nich wsparcie dla moich działań. Pragnę także podziękować władzom centralnym PiS, które powierzyły mi funkcję pełnomocnika, a także zdecydowały o tym, że będę kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Białej Podlaskiej – mówi Dariusz Stefaniuk.

Dość marnowania czasu

Stefaniuk podkreśla, że liczy na współpracę ze wszystkimi członkami i sympatykami PiS w gorącym okresie przed wyborami. Do swoich propozycji zamierza także przekonać mieszkańców Białej Podlaskiej do tej pory głosujących na inne ugrupowania. – Andrzej Czapski i jego ludzie mieli 16 lat by zagwarantować trwałe podstawy rozwoju Białej Podlaskiej. Nie zrobili tego, w dużej mierze był to zmarnowany czas. Dalej tego czasu po prostu marnować już nie można – mówi kandydat na prezydenta miasta. – Wierzę, że wokół naszego, dobrego programu skupią się wszyscy ci, którym na sercu leży dobro miasta. Jestem przekonany, że w listopadzie będzie można otworzyć nowy rozdział w historii Białej Podlaskiej.

Dobre miejsce

Dariusz Stefaniuk zapewnia, że jest przygotowany do objęcia rządów w mieście. Niebawem przedstawi program, przygotowany z pomocą wybitnych specjalistów w najważniejszych dziedzinach. – Jestem stąd, tu spędziłem niemal całe życie. Znam to miasto od podszewki, wiem, jakie są realne problemy mieszkańców. Przez osiem lat w radzie miasta dokładnie poznałem mechanizmy, na których opiera się działanie samorządów. Moim celem jest uczynienie z Białej Podlaskiej miasta ludzi zadowolonych, pewnych siebie, przyzwoicie zarabiających. Priorytetem są nowe miejsca pracy, planowane z rozmachem i skutecznie przeprowadzone inwestycje. Marzę, by Biała Podlaska była dobrym miejscem do pracy i wypoczynku, miejscem, z którego wszyscy będziemy dumni. Wierzę, że uda się to zrobić – puentuje Dariusz Stefaniuk.