Piłkarski weekend

Czas na Czarne

Po udanym debiucie trenera Jacka Syryjczyka na otwarcie sezonu 2014- 2015 nasze dziewczyny w najbliższy weekend udają się do Sosnowca, gdzie zmierzą się z tamtejszymi Czarnymi – ligowym beniaminkiem, który w pierwszej kolejce pokonał KKP Bydgoszcz 1:0. Ostatni raz nasze akademiczki potykały się z Czarnymi w sezonie 2010 – 2011: wygrywając u siebie 3:0 walkowerem i remisując w Sosnowcu 2:2.
– Jedziemy oczywiście po to, by wygrać. Pamiętać jednak trzeba, że gramy na wyjeździe, a w tej lidze nie ma słabych ekip. Na dodatek straciliśmy Annę Puk, będącą filarem naszej obrony. Jednak jedziemy po wygraną i tego nie ukrywamy – powiedział trener AZS.
Nasz typ: AZS wygra.

Dobrze zacząć

W sobotę o godzinie 17 Podlasie Biała Podlaska podejmie na własnym boisku Karpaty Krosno. W poprzednim sezonie bialczanie wygrali u siebie 1:0 i ulegli na wyjeździe 0:4.
– Przeciwnik boryka się z problemami, ale na pewno nie będzie to rzutować na ich grę. Trzon składu pozostał, więc będzie to silna ekipa. Zagramy o zwycięstwo, ale z jednego punktu też będę zadowolony – powiedział Robert Różański, trener Podlasia.
Nasz typ: remis

Rozbudzone nadzieje

Niezły gra w poprzednim sezonie i poczynione wzmocnienia Orląt rozbudzają nadzieje kibiców na włączenie się ich klubu do walki o II ligę. Już w najbliższą niedzielę marzenia fanów zweryfikuje Wisłoka Dębica. Rywale Orląt przebyli mozolną drogę z III ligi do klasy okręgowej i z powrotem. Murowanym faworytem niedzielnego spotkania są jednak gospodarze.
Nasz typ: Orlęta wygrają.

Nie będzie łatwo

W środę o godz. 17 w Jarosławiu Podlasie zmierzy się z miejscowym JKS. Mimo, że w minionym sezonie obie ekipy dzieliła przepaść w tabeli, to jednak mecze między nimi były bardzo wyrównane. W Jarosławiu wygrali gospodarze w dramatycznych okolicznościach 4:2, przegrywając 1:2 do 51 minuty. W Białej było 2:2 i również to Podlasie przez długi czas meczu prowadziło. – Nasz cel to urwać punkt. Jarosław nie powinien być silniejszy niż w poprzednim sezonie – powiedział trener Podlasia.
Nasz typ: Zwycięstwo gospodarzy.

Czas wygrać

W Sieniawie w środę (13 sierpnia) zagrają radzyńskie Orlęta. W poprzednim sezonie Orlęta przegrały 1:2 na wyjeździe i zremisowały 1:1 u siebie. Wypadałoby wreszcie pokonać rywala na jego boisku. Początek meczu o godzinie 17.
Nasz typ: Orlęta wygrają.

Debiut

W niedzielę o godzinie 17 w Rykach zawodnicy Gromu Kąkolewnica zadebiutują na czwartoligowych boiskach. Niewielka odległość pomiędzy obiema miejscowościami na pewno spowoduje, że na stadionie w Rykach podopieczni trenera Daniela Wajszczuka będą mogli liczyć na wsparcie swych kibiców i ich doping.
Nasz typ: Porażka Gromu.

Pierwszy raz u siebie

W czwartek 14 sierpnia po raz pierwszy przed własną publicznością w IV lidze zaprezentuje się Grom Kąkolewnica. O godzinie 18 naprzeciwko ekipy gospodarzy wyjdzie inny debiutant, Kryształ Werbkowice, zwycięzca lubelskiej klasy okręgowej. Kibiców w Kąkolewnicy czeka ciekawa konfrontacja beniaminków.
Nasz typ: remis.