Radość w pomocy

Idea przedsięwzięcia jest prosta. Dzięki wsparciu otrzymanemu od darczyńców będziemy mogli pomóc finansowo oddziałowi dziecięcemu bialskiego szpitala. Świetny zespół doskonale przygotowanych i zaangażowanych fachowców codziennie skutecznie walczy tam o zdrowie i życie maluchów. Szpital w Białej Podlaskiej, jak każda placówka publicznej służby zdrowia w naszym kraju, ma jednak swoje potrzeby, np. w zakresie sprzętu medycznego, których z braku środków nie można szybko zrealizować. Chcemy, w miarę możliwości i ofiarności darczyńców, pomóc w doposażeniu oddziału.

Wielkie marzenia

Naszym marzeniem jest także, aby – poza materialnym, wymiernym wsparciem chorych dzieci – akcja Tygodnika Podlaskiego miała także szerszy, społeczny i edukacyjny wymiar. W kolejnych wydaniach gazety będziemy przedstawiać osoby, które bezinteresownie działają na rzecz potrzebujących. Chcemy też, by do akcji w symboliczny sposób przyłączyli się uczniowie bialskich szkół podstawowych. Wystarczy przysłać lub przynieść do naszej redakcji obrazek o dowolnej tematyce z życzeniami dla chorych dzieci. Przekażemy je pacjentom szpitala. Tym prostym gestem mali mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli wyrazić swoją solidarność z chorymi rówieśnikami a także – przede wszystkim – podnieść ich na duchu.

Liczymy na odzew

– Liczę na odzew ze strony dzieci, które niebawem wrócą do szkół. Myślę, że dla wielu malców będzie to pierwsza okazja, by zjednoczyć się wokół dobrego celu. Pierwsza, ale na pewno nie ostatnia – mówi Wojciech Hrynkiewicz, redaktor naczelny Tygodnika Podlaskiego. – Mam nadzieję, że wspólnie pokażemy, iż z pomocy innym można czerpać prawdziwą radość. Mieszkańcy Białej Podlaskiej i całego regionu wielokrotnie pokazywali, że można na nich liczyć. Tak z pewnością będzie także tym razem – puentuje Dariusz Stefaniuk, felietonista Tygodnika i jeden z pomysłodawców akcji „Radość w pomocy”.

Gdzie przysłać życzenia?

Obrazki i życzenia można przysłać lub przynieść do redakcji Tygodnika Podlaskiego, ul. Francuska 136, 21-500 Biała Podlaska. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. (83) 411 50 12 lub mailowy: redakcja@tygodnikpodlaski.pl