Powstanie antologia bialskiej sceny muzycznej

Pomysł stworzenia antologii bialskiej sceny muzycznej końca XX wieku chodzi mi po głowie od dawna – opowiada właściciel jedynego profesjonalnego studia nagrań w mieście nad Krzną. – Nadszedł czas, by utrwalić historię bialskiej muzyki rockowej. Trochę materiału już posiadam, czekam na więcej – mówi nam Radosław Korniluk. Sprawa trafi ła w dobre ręce, bo jego studio od lat jest jedyną możliwością dla lokalnych (ale nie tylko) muzyków do utrwalania ścieżek dźwiękowych na wysokim poziomie. Nagrywali tam muzycy nie tylko z Podlasia, ale i z całej Polski, m.in.: „Gu tter Sirens”, „Jazz Trio”, „Fair Play”, „Illuminati”, „Frostbite”, „Plagyat”, „Mannequins”, „Snatch”, „Full Power Spirit”, Janusz Maleńczuk i „For Teens”, „Chwilka”, „Orkiestra dni naszych”, „Seminarium”, „Jutrzenka”, „Pogodna Jesień”, „Kapela Drewutnia”, „Saruel”. „TGD”.

Radek wspiera także działania na rzecz wyławiania i promocji bialskich talentów. Współtworzył i sponsoruje takie działania jak: „I ty możesz zostać gwiazdą” czy „Konkurs piosenki francuskiej” (wszystkie edycje). Radosław Korniluk zwraca się za pośrednictwem „Tygodnika Podlaskiego” do wszystkich, którzy posiadają nagrania bialskiej sceny rockowej z ostatnich dwóch dekad XX wieku na taśmach, kaseta, płytach czy dyskach komputerów o kontakt: Fon Studio, tel. 601 514 342.

Janusz Maleńczuk („For Teens”)
– W studiu Radka nagrywałem materiały solowe, ścieżki perkusji oraz partie wokalne z zespołem „For Teens”. To jedyne na naszym terenie studio, posiadające odpowiednie warunki i profesjonalny sprzęt. A pomysł z ową historyczną płytą to strzał w dziesiątkę. Sam zaczynam szukać jakiś archiwalnych nagrań.

Jarosław Michaluk („Jazz Trio”)
– Radek stwarza świetną atmosferą do pracy. Jego życzliwe nastawienie dla muzyków pomaga bardzo nagrywać. Takie studio w naszym mieście to ewenement. Profesjonalny warsztat z profesjonalną obsługą. Pomysł z odkurzeniem nagrań fenomenalny. Radek ma warunki, by archiwalny materiał nawet słabo nagrany odpowiednio obrobić.