Wkrótce trzecia edycja akcji „makulatura na drzewo”. Zapraszamy!

Dla przypomnienia, w ubiegłym roku zwycięska ekipa zebrała aż 3212 kg makulatury. W sumie zaś, według szacunków przedstawicieli nadleśnictwa w Białej Podlaskiej, zebraliśmy ponad dziesięć ton odpadów. Czy w tym roku uda się zebrać więcej i rekord zostanie pobity? Odpowiedź zależy tylko i wyłącznie od uczestników naszej ekologicznej zabawy. Jako współorganizatorzy akcji nie mamy najmniejszych wątpliwości co do tego, że stać nas na pobicie tych mocno już wyśrubowanych wyników zbiórki.

Trzecią edycję akcji, podobnie jak i dwie poprzednie, organizuje redakcja naszego tygodnika we współpracy z Apella S.A. Cel imprezy pozostaje niezmienny – jest nim wymiana makulatury na sadzonki drzew liściastych. Również zasady się nie zmieniają – za każde oddane 5kg makulatury uczestnik otrzymuje 1 sadzonkę drzewa liściastego, którą sam może sobie wybrać. Wszystkiemu przyświeca oczywiście jeszcze jeden , bardzo szczytny i wzniosły cel, którym jest popularyzacja tematyki ekologicznej wśród mieszkańców Białej Podlaskiej. Dzięki zaangażowaniu specjalistów pokazujemy, jak ważna jest troska o środowisko naturalne także w codziennym życiu, m.in. poprzez naukę zasad dotyczących segregacji odpadów i tłumaczenie metod recyclingu.

Jako współorganizatorzy akcji obiecujemy, że cała impreza będzie utrzymana w charakterze wielkiego, rodzinnego festynu. Na pewno nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, konkursów prowadzonych ze sceny, wielkich dmuchanych zamków i, co oczywiste, stoisk gastronomicznych dla wszystkich łasuchów. Zatem, podsumowując – 19 września, godz. 10.00, Plac Wolności w Białej Podlaskiej. Zabierajcie rodziny, przyjaciół i znajomych. Widzimy się wszyscy!

""