Czysty dom bez chemii, czyli zalety sody

Nie tylko zastępuje płyn do zmiękczania prania (wystarczy zamiast niego dodać pół szklanki sody) czy udrażnia rury (wystarczy wsypać do odpływu szklankę sody oczyszczonej, zalać szklanką gorącego octu, a po 20 min. spłukać gorącą wodą). Oto kolejne zastosowania niedocenianego proszku.

Czyszczenie piekarnika – pastą z sody czyścimy zabrudzenia w środku, a szybkę w drzwiczkach posypujemy sodą, przykrywamy wilgotnym papierowym ręcznikiem, a po upływie 20 min. wycieramy szkło wilgotną ścierką.

Niwelowanie nieprzyjemnych zapachów z lodówki – mały talerzyk zapełniamy sodą i zalewamy wodą, tak aby się rozpuściła i umieszczamy go w lodówce, na stałe możemy umieścić w lodówce pojemnik z samą sodą.

Czyszczenie łazienki – Sedes zasypujemy sodą i używamy szczotki do czyszczenia, pożądany efekt wzmocni spryskanie wnętrza octem (ocet wystarczy przelać do pustej butelki z atomizerem). Kabinę prysznicową najpierw spryskujemy octem, a następnie szorujemy gąbką z sodą, potem płuczemy. Kafelki czyścimy wilgotną gąbką posypaną sodą. Zabrudzenia fug usuwamy pastą z sody (papka z sody i wody). cdn.