Radość w pomocy i odpust w parafii na Brzeskiej

Odpust w parafii nieocenionego księdza dziekana Mariana Daniluka zawsze gromadzi tłumy wiernych. W tym roku z pewnością będzie tak samo. Podczas uroczystej sumy odpustowej o godzinie 12 będą poświęcone wieńce i dary ołtarza oraz nowe ziarno pod tegoroczne zasiewy, zaś dzieciom udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. Po Eucharystii rozpocznie się festyn, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będą tam stoiska w wyrobami kulinarnymi i rękodziełem, odbędzie się też loteria fantowa a także zawody sportowe.

W odpuście będziemy uczestniczyć także my. Na stoisku Tygodnika Podlaskiego opowiemy o naszej akcji charytatywnej „Radość w Pomocy”. Ma ona na celu pomoc dzieciom, dochodzącym do zdrowia w bialskim szpitalu. Poprosiliśmy o wsparcie darczyńców, dzięki którym będzie możliwe sfinansowanie pilnych potrzeb oddziału dziecięcego placówki.

Swą solidarność z chorymi rówieśnikami mogą wyrazić także najmłodsi bialczanie – wystarczy wysłać lub przynieść do redakcji obrazek z życzeniami dla chorych rówieśników. Zostaną one przekazane małym pacjentom.

– Na naszym stoisku będzie można przygotować taki obrazek. Zapewnimy dzieciom papier i przybory do rysowania. Chętnie opowiemy też o idei akcji, innych przedsięwzięciach charytatywnych, które wspieramy a także o pracy w gazecie – mówi Iwona Kowalska z Tygodnika Podlaskiego. – To ważne, żeby być razem, żeby wspólnoty, w których żyjemy kierowały się ku dobrym celom – dodaje Dariusz Stefaniuk, felietonista Tygodnika i jeden z pomysłodawców akcji.