Odpust ku czci Matki Bożej i radość w pomocy

W trakcie sumy zostały poświęcone wieńce i dary pól, a najmłodsi parafianie otrzymali specjalne błogosławieństwo z ust księdza Prałata Henryka Hołoweńki. Po mszy św. odbył się festyn, na którym każdy z zainteresowanych mógł znaleźć coś dla siebie. Ważnym elementem święta była organizowana przez Tygodnik Podlaski akcja "Radość w pomocy".

Najmłodsi z wielką chęcią i zaangażowaniem malowali obrazki na stoisku naszej gazety. Śmiechom i zabawie nie było końca. Z pod rąk dzieci wychodziły malowane księżniczki i aniołki. Wszystkie prace zostaną przekazane małym podopiecznym bialskiego szpitala.

– W takich chwilach czujemy, że jesteśmy częścią wspólnoty, która decyduje o obliczu tego miejsca. To bardzo ważne, także dla najmłodszych, którzy tak licznie są tu dzisiaj obecni. To głównie dla nich organizujemy tego typu przedsięwzięcia. Trzeba kierować ich myśli ku dobrym celom – podsumował Dariusz Stefaniuk, felietonista Tygodnika i jeden z pomysłodawców akcji "Radość w pomocy".

Podczas festynu na mieszkańców Białej czekało mnóstwo różnorodnych atrakcji – stoiska z rękodziełem, loteria fantowa i degustacja regionalnych wyrobów masarskich i ciast. Można było przymierzyć starodawną zbroję rycerską.

– Należymy do Chorągwi Rycerskiej Księcia Ziemowita Mazowieckiego. Jak jest zew chorągwi, zwołujemy się i uczestniczymy w przedstawieniach i pokazach bitwy, odtwarzamy zachowania rycerzy. Dzielimy się tym co mamy, naszą wiedzą, umiejętnościami, tak aby sprawić jak najwięcej radości ludziom – mówi Tomasz, rycerz Pocztu Rycerskiego Belina.

Licznie zgromadzonym mieszkańcom czas umilał zespół Antykwariat, który wykonywał znane polskie piosenki. Bardzo duży aplauz zebrał Chór Parafialny, który również dał próbkę swoich wokalnych możliwości. Można było obserwować przy pracy Marcina Lubańskiego z Fundacji Kreacji Magia Rąk i jego wyroby plecionkarskie