Wielki sukces bialskiego zespołu!

Działająca od 30 lat „Chwilka” zapisała na swoim koncie kolejny sukces; tym razem przywiozła najwyższe wyróżnienia z międzynarodowego festiwalu w Słonecznym Brzegu, który odbył się pod koniec sierpnia. Bialskie trio w składzie: Aleksandra Smerachańska, Julia Trojanowska i Aleksandra Olesiejuk zmierzyło się w Bułgarii z 40 zespołami z całej Europy.

Dziewczęta brawurowym wykonaniem „Kukułeczki” i standardu jazzowego „In the Mood” podbiły serca jury, które przyznało bialczankom Grand Prix festiwalu. Wspaniale zaprezentowały się również w występach solowych Aleksandra Smerachańska i Julia Trojanowska, które zajęły ex aequo drugą lokatę.

– Dziewczęta dały z siebie wszystko, tym bardziej że zmierzyły się z fantastycznymi zespołami z całego kontynentu. To mój największy życiowy sukces – stwierdził uradowany Ireneusz Parafiniuk. Maestro „Chwilki” podkreślił również wkład innych osób, które przyczyniły się do sukcesu bialcznek. Wspaniałe, stosowne, eleganckie, kolorowe i podkreślające młodość stroje uszła Barbara Chwesiuk.

Za „obróbkę” choreograficzną odpowiadała Anna Bajak. – Czyste głosy, umiejętnie dobrany repertuar, wspaniałe kreacje i sposób poruszania się na scenie: wszystkie te elementy stanowiły idealną całość. Zagrało wszystko – cieszy się Ireneusz Parafi niuk. Oprócz laurów „Chwilka” – jako zwycięski zespół – otrzymała zaproszenia na festiwal Orfeusz we włoskim Lido Di Jesolo. Sponsorem wyjazdu zespołu „Chwilka” na festiwal w Bułgarii była bialska firma EdWood.