Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze

Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa dzieci Fundacja prowadzi od dawna. Co roku dzieci uczęszczające do bialskich szkół mają okazję dowiedzieć się więcej o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Organizowane w szkołach spotkania z policjantami, materiały edukacyjne przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych przez SKOK Ubezpieczenia oraz zaangażowanie przedstawicieli Fundacji Kocham Podlasie pomagały i pomagają ochronić uczniów przed czekającymi na nich zagrożeniami.

W tym roku akcja „Bezpieczne Podlasie” przyjęła nową formułę. 11 września, przed Szkołą Podstawową numer 2 przy ulicy Akademickiej, dzieci zmierzające do szkoły otrzymały książeczki, które w formie zabawy, pomogą im dowiedzieć się więcej o zasadach ruchu drogowego i podstawach bezpieczeństwa.

– Sam jestem rodzicem, więc wiem ile niebezpieczeństw czeka na nasze maluchy. Sądzę że wszyscy zgodnie możemy powiedzieć, że troska o najmłodszych musi być priorytetem – podkreśla Dariusz Stefaniuk, ojciec 4-letniej Darii. – Niezależnie od tego, czy, jako opiekunowie, uczymy pociechy, czy, jako mieszkańcy Białej Podlaskiej, staramy się o dostosowanie miejskiej infrastruktury do ich potrzeb, wiemy że na bezpieczeństwie dzieci nie można oszczędzać – dodaje. Z myślą o bezpieczeństwie uczniów najmłodszych klas przygotowano cztery tysiące edukacyjnych książeczek.

– Dzisiaj rozdaliśmy 200, zamierzamy dotrzeć do wszystkich szkół. Liczę, że akcja po raz kolejny zakończy się sukcesem – mówi Dariusz Stefaniuk.