Dramat „Brat naszego Boga” autorstwa Karola Wojtyły

Sztuka ta została napisana przez Karola Wojtyłę w latach 1944-1950. Jest utwór opowiadający o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku. Główny bohater Adam Chmielowski odczuwa powołanie do sztuki i do niesienia pomocy potrzebującym. Wywołuje to w nim niemal rozdarcie wewnętrzne. Ostateczną decyzję podejmuje oglądając obraz Ecce homo. W wizerunku Chrystusa odnajduje miłosierdzie i odpowiedzialność za ubogich. Adam Chmielowski przemienia się w brata Alberta i zakłada zgromadzenie zakonne – Zgromadzenie Braci Albertynów.

Spektakl został wyreżyserowany przez aktora Narodowego Teatru Starego, Artura Dziurmana. W rolę główną wcielił się z kolei aktor Teatru im. J. Słowackiego, Maciej Jackowski, któremu towarzyszyć będą jeszcze dwie profesjonalne aktorki Iwona Chamielec oraz Magdalena Sokołowska. Pozostałe kreacje stworzyło blisko 15 aktorów niedowidzących bądź niewidomych. Spektakl "Brat naszego Boga" został podany audiodeskrypcji, dzięki czemu jest dostępny dla osób niewidomych i niedowidzących. Dramat lustrowany jest wyjątkową muzyką Jana A.P. Kaczmarka, Jacka Skubikowskiego oraz zespołu Il Divo. Sekwencje filmowe do przedstawienia nakręcone zostały w Opactwie Tynieckim. A sama projekcja przedstawia sceny plenerowe i te, które wymagały skomplikowanej scenografii. Za scenografię oraz kostiumy odpowiada znany krakowski scenograf i kostiumolog Ryszard Melliwa. Premiera spektaklu "Brata naszego Boga" odbyła się w 2009 roku. Spektakl niezwykły, poruszający i wzruszający. Serdecznie zapraszamy!

15 października 2014 r., godz. 18:00, Spektakl „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły w reżyserii Artura Dziurmana, sala widowiskowo-konferencyjna, ul. Brzeska 41, Biała Podlaska. Bilety w cenie 30 zł, rezerwacja telefoniczna: 83 341 67 18 (12).

Informacje także na: www.bckbialapodlaska.pl