PiS wskazał kandydata na burmistrza Międzyrzeca

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało, że w wyborach na burmistrza Międzyrzeca poprze niezależnego kandydata. Będzie nim 55-letni Cezary Jurkowski, urzędnik państwowy.

Jurkowski ma wyższe wykształcenie, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Prowadził własną działalność gospodarczą. Od 2008 roku jest urzędnikiem państwowym. Pracuje w Inspekcji Transportu Drogowego, gdzie zajmuje kierownicze stanowisko, obecnie również w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego w Warszawie.

Pytany o decyzję startu w wyborach na burmistrza, odpowiada: – Mieszkam w Międzyrzecu, kocham to miasto i z niepokojem obserwuję jego postępującą degradację. Widać wyraźnie, że obecnym władzom brakuje pomysłu, co dalej robić. Tymczasem Miedzyrzec ma położenie i potencjał, który umożliwia pozyskanie inwestorów. Trzeba im jedynie stworzyć odpowiednie warunki. Brak skutecznych działań w tym zakresie przez ostatnie osiem lat całkowicie dyskredytuje władze – stwierdza. Podkreśla także, że chce przywrócić Międzyrzec mieszkańcom. Zapowiada zmianę sposobu sprawowania władzy, którą ma charakteryzować uczciwość i przejrzystość.

Poparcie dla kandydatury Cezarego Jurkowskiego udzieliło Prawo i Sprawiedliwość. – Po długich dyskusjach doszliśmy do wniosku, że jest nam po drodze, mamy te same cele – mówi Janusz Skólimowski, pełnomocnik PiS na powiat bialski. – Łączą nas pomysły na rozwój miasta, a także poglądy na sposób sprawowania władzy. Dla pana Jurkowskiego ważne są umiejętności, sprawy merytoryczne a nie układy. Wierzę, że wspólnie osiągniemy sukces – podkreśla.