Zmiana na lepsze!

Wypełniona po brzegi sala bialskiej szkoły muzycznej kipiała energią i wiarą w wyborczy sukces. – Mamy plan dla każdego miasta, każdej gminy i każdego powiatu. W każdym powiecie, gminie i mieście mamy ludzi doskonale przygotowanych do służby mieszkańcom – podkreślał Dariusz Stefaniuk.

Dobry program dla Białej

Kandydat na urząd prezydenta Białej Podlaskiej mówił o najważniejszych punktach swojego programu. Poprzez stworzenie specjalnej strefy ekonomicznej i zachęty dla poważnych inwestorów w mieście powstaną wreszcie nowe miejsca pracy. Stefaniuk chce także wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, chronić ich przed nieuczciwą konkurencją. Kandydat PiS obiecał także, że nie będzie likwidacji kolejnych szkół w mieście a także podwyżek opłat komunalnych. Stefaniuk zapowiedział również oddłużenie miasta i pełną przejrzystość Urzędu Miasta.

– Biała Podlaska może być rządzona lepiej. Powiem więcej: nasze miasto musi być lepiej rządzone. Musi, ponieważ w tej chwili trwoniony jest ogromny potencjał, który posiadamy – mówił Dariusz Stefaniuk. – Jesteśmy jedną, silną, doskonale przygotowaną drużyną. Drużyną, która idzie pełną parą po wyborczy sukces. Wspólnie dokonamy zmiany na lepsze! – puentował Stefaniuk swoje wielokrotnie przerywane oklaskami wystąpienie.

Wsparcie z różnych stron

W konwencji uczestniczyli parlamentarzyści PiS, z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele. Krzysztof Tchórzewski, członek Komitetu Politycznego PiS, a więc organu, który desygnuje kandydatów na prezydentów, podkreślał, że władze partii nie miały wątpliwości stawiając na Dariusza Stefaniuka.

Wystąpienia kolejnych mówców nagradzał brawami także poseł Adam Abramowicz. Podczas konwencji zaprezentowali się burmistrz Parczewa Paweł Kędracki i poseł Jerzy Rębek, walczący o urząd burmistrza Radzynia Podlaskiego.

Gośćmi byli włodarze Siedlec i Łukowa – Wojciech Kudelski oraz Dariusz Szustek. Stefaniuka wsparł też Jacek Danieluk, burmistrz Terespola. – Staram się dopomóc, by tacy wspaniali ludzie jak wy dostali więcej możliwości, aby tym razem lepiej nam się udało – zwracał się na zakończenie do uczestników senator Grzegorz Bierecki.

Jerzy Rębek, kandydat na burmistrza Radzynia

„Ośmielić do działania”

Ciągle towarzyszy mi pewna myśl. Jeśli samorządy nie będą zarządzane przez ludzi szlachetnych, uczciwych, ludzi, którzy pragną dobra wspólnego, nie będzie również zmian w naszej Ojczyźnie. Dziś bardzo wielu ludzi jest zastraszonych, boi się ujawniać własne poglądy polityczne. To bezwzględnie musimy zmienić, musimy ośmielić Polaków do działania. Program Dariusza Stefaniuka jest zbieżny z moim pomysłami. Wierzę, że uda się nam wszystkim przeprowadzić niezbędne zmiany i że spotkamy się tu po wyborach, by podsumować zwycięską kampanię.

Paweł Kędracki, burmistrz Parczewa

„Warto marzyć”

Każdy, kto podejmuje służbę w samorządzie, zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, która na nas ciąży. To nie jest stanowisko. To jest odpowiedzialność za wszystkich mieszkańców naszych miast, powiatów, gmin. Jestem przekonany, że kandydat na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk, wywiąże się znakomicie z tego, co przed sobą stawia. Warto marzyć, warto mieć marzenia, bo bez nich nie jesteśmy w stanie pójść do przodu.

Jacek Danieluk, burmistrz Terespola

„Łączyć, nie dzielić”

Nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale w tej sali siedzi dużo osób, które mnie znają. Byłem zawsze i jestem zwolennikiem jedności i jednoczenia prawicy zdrowo myślącej, prawicy, która jest za Polską i za ludźmi. Być dobrym samorządowcem to przede wszystkim służyć mieszkańcom, wsłuchiwać się w to, co mówią, radzić wszelkim problemom, być odważnym, nie bać się trudnych, nawet niepopularnych decyzji. Te wszystkie cechy posiada Dariusz Stefaniuk. Darku, wierzę w to, co chcesz uczynić. Życzę wszystkiego dobrego!

(red.)