Jak ciekawie spędzić nadchodzące dni? Podpowiadamy!

Kopenhaga, miasto najbardziej przyjazne rowerzystom

Do 2 października na Palcu Wolności w Białej Podlaskiej można obejrzeć wystawę Rowerowa Kopenhaga. Stolica Danii ma w planach stać się do 2015 r. najlepszym rowerowym miastem na świecie. Ostatnie 100 lat poświęconych zostało na wybudowanie 300 kilometrów ścieżek rowerowych w tym mieście, a przewidzianych jest kolejnych 50.

Powstają również zielone szlaki, które zapewniają bezpieczeństwo rowerzystom, tworząc jednocześnie obszary zielone w krajobrazie miejskim. To miasto, z którego należy brać przykład, a korzystanie z rowerów przynosi nie tylko korzyści dla środowiska naturalnego i zdrowia, kondycji, ale pozwala na utrzymanie świetnego samopoczucia każdego z nas.

Wystawa „Rowerowa Kopenhaga – The Good City”, Plac Wolności, Biała Podlaska.

Roman Pieńkowski i jego „Czas”

Już w najbliższy weekend (4-5 października) odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej Romana Pieńkowskiego. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego lubelskiego UMCS, który oprócz malarstwa olejnego, zajmuje się również grafika komputerową i malarstwem jest twórcą i opiekunem koła plastycznego „Gwasz”. Wystawa w Galerii Podlaskiej będzie czynna do 5 listopada. Serdecznie zapraszamy.

3 październik, godz. 18:00, Otwarcie wystawy Romana Pieńkowskiego „Czas”, Galeria Podlaska, ul. Warszawska 12, Biała Podlaska.

Strachy polne w Parku Radziwiłła

Plenerowy, artystyczny happening już w sobotę w Parku Radziwiłła. Tematem działań artystycznych, w tym teatralnych, plastycznych czy literackich jest strach polny. Coraz rzadziej widywany na polach. Bywał kiedyś strażnikiem wszelkich plonów.

Zapraszamy do udziału nie tylko młodzież szkolną, ale również indywidualne osoby, które są twórcze i poszukują nowych form artystycznego wyrazu. Szczegóły uczestnictwa na stronie organizatora 6 październik, godz. 11:00, „Strachy polne w pełni księżyca”, Park Radziwiłła, Biała Podlaska

Informacje także na: bckbialapodlaska.pl

Podlaska Jesień Teatralna

W ramach kolejnej edycji jesiennych dni teatralnych w Białej Podlaskiej, zapraszamy na XXIII Podlaską Jesień Teatralną, która potrwa aż do 19 grudnia. Zaplanowano blisko 16 spektakli, w czasie których nie tylko teatromani, będą mieli okazję zobaczyć ciekawe występy teatrów nie tylko amatorskich, ale również profesjonalnych wykonawców.

Podlaska Jesień Teatralna ma w swych planach również zorganizowane wyjazdy do takich teatrów jak „Teatr 6. piętro”, czy do „Teatru Żydowskiego” w Warszawie. Na szczególną uwagę zasługuje spektakl „Brat naszego Boga”, o którym już wspominaliśmy. To wyjątkowe widowisko filmowo-teatralne, opowiadające losy polskiego powstańca, zakonnika i malarza, św. brata Alberta Chmielowskiego.

Sztuka ta została napisana przez Karola Wojtyłę w latach 1944-1950. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym repertuarem na stornie organizatora.

XXIII Podlaska Jesień Teatralna 2014, szczegóły na stronie organizatora: bckbialapodlaska.pl (mat)