Spektakl „44” w Radzyniu

Mentorem-opiekunem artystycznym i reżyserem w jednej osobie jest Ewa Śliwińska. Teatr "Już Kończymy" ma na swoim koncie wiele nagród, a jednym z ostatnich wyróżnień jest zakwalifikowanie się do udziału w 11. Innym Festiwalu Teatrów Młodzieżowych w Krośnie.

Już w dniach 15-18 października radzyńska grupa teatralna będzie konkurować z teatrami z całej Polski, Ukrainy i Słowacji. Właśnie ze spektaklem „44” wystąpią młode, zdolne aktorki. Jak sam tytuł sztuki wskazuje, spektakl dotyczy powstania warszawskiego. To wzruszająca, pełna emocji i smutku przeplatanego z nadzieją, świetna sztuka z doskonale dobraną ścieżką muzyczną.

Jedna z aktorek, Marta Kojtych jest nam szczególnie bliska. Ukończyła bowiem Podlaską Szkołę Reporterską organizowaną w ubiegłym roku przez „Tygodnik Podlaski”, nad którą patronat objęła także Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”.

10 października, godz. 18:00, Premiera spektaklu „44” w wykonaniu Teatru Już kończymy, Radzyński Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 4, Radzyń Podlaski.