Silna lista Prawa i Sprawiedliwości

Prezes okręgu lubelskiego PiS, poseł Krzysztof Michałkiewicz, zaprezentował „jedynki” w poszczególnych okręgach. Podkreślał, że partia będzie walczyć w nadchodzących wyborach o większość w sejmiku.

– Mieliśmy duży nadmiar kandydatów, na naszych listach są osoby z innych prawicowych ugrupowań, m.in. z Solidarnej Polski, Polski Razem, Prawicy Rzeczypospolitej, PSL Piast, NSZZ Solidarność i Solidarność RI. Stworzyliśmy silne listy, mamy szansę na większość w sejmiku – powiedział PAP Michałkiewicz.

"Jerzy

Jerzy Szwaj: doświadczenie i aktywność

W okręgu nr 3, obejmującym powiaty bialski, parczewski, radzyński oraz łukowski liderem listy PiS będzie obecny radny sejmiku Jerzy Szwaj. To lekarz weterynarii, absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe na SGGW w Warszawie.

Szwaj jest doświadczonym i bardzo aktywnym samorządowcem – w latach 2002-2006 był radnym powiatu parczewskiego, a w latach 2006-2014 radnym sejmiku. Sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego komisji rozwoju wsi i ochrony środowiska, jest członkiem komisji infrastruktury, inwestycji i gospodarki.

Czesław Sudewicz: polska racja stanu

Kolejnym mocnym nazwiskiem w drużynie Prawa i Sprawiedliwości jest Czesław Sudewicz, ceniony w Białej Podlaskiej lekarz specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog. W 1980 roku był założycielem jednej z pierwszych komisji zakładowych „Solidarności”. W czasach stanu wojennego dział w podziemiu – był wówczas śledzony i szykanowany przez Służbę Bezpieczeństwa.

Czesław Sudewicz w latach komunizmu organizował Msze Święte za Ojczyznę i Dni Kultury Chrześcijańskiej. Jak sam podkreśla – nigdy nie był członkiem żadnej partii politycznej. Startuje z listy PiS, bo to jedyne dziś ugrupowanie prezentujące program odpowiadający polskiej racji stanu.

O miejsce w sejmiku będzie ubiegał się również Marcin Duszek, przedsiębiorca, radny powiatu Biała Podlaska, znany między innymi z szeroko zakrojonej działalności charytatywnej. – Zgromadziliśmy na liście doświadczonych, doskonale przygotowanych kandydatów. Wierzę, że odniesiemy sukces – puentuje Jerzy Szwaj.

Pełna lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości:

1. Jerzy Szwaj
2. Krzysztof Głuchowski
3. Czesław Sudewicz
4. Marcin Cabaj
5. Teresa Grodecka
6. Grażyna Jaszcz
7. Hanna Gołoś
8. Tadeusz Kossowski
9. Irena Goć-Karaś
10. Barbara Barszczewska
11. Anna Soszka
12. Marcin Duszek