Prezydent Kudelski: poprzyjcie Stefaniuka!

Wystąpienie Wojciecha Kudelskiego było jednym z najmocniejszych punktów niedawnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Siedlecki włodarz podkreślał, jak ważna dla rozwoju miasta jest ludzka inicjatywa oraz zgoda rozmaitych środowisk chcących ciężko pracować na rzecz lokalnej społeczności.

Wielkie inwestycje

– Dzięki takiej zgodzie mogliśmy sobie pozwolić na budowę mieszkań komunalnych, obiektów sportowych, domów kultury. Mieliśmy środki na odnowienie szkół czy nowe rozwiązania komunikacyjne – mówił Wojciech Kudelski.

– Przez ostatnie pięć lat w mieście poszło na inwestycje około miliarda złotych. Dzięki temu mogliśmy ściągać kolejnych inwestorów, także kapitał zagraniczny, np. fabrykę pociągów szwajcarskiej firmy Stadler, która zatrudnia coraz więcej osób.

Prężny rozwój Siedlec sprawił, że – w przeciwieństwie chociażby do Białej Podlaskiej – wzrasta liczba mieszkańców miasta. Ludzie chcą się tam osiedlać i pracować. Wojciech Kudelski zadeklarował, że Biała Podlaska będzie mogła liczyć na pomoc Siedlec.

Walka o drogę, nadzieja na lotnisko

– Łączy nas piękna dolina Bugu i wspólna droga, o którą musimy zawalczyć, od granicy do Warszawy. Z nadzieją czekamy na to, że zafunkcjonuje lotnisko w Białej, bo to coś lepszego, niż dobra droga. Jesteśmy w każdym momencie gotowi was wesprzeć w każdym zakresie – mówił Kudelski, który zakończył swoje wystąpienie apelem o wsparcie Dariusza Stefaniuka w walce o prezydenturę:

– Szanowni Państwo, wesprzyjcie Darka Stefaniuka, zróbcie atmosferę wokół niego, to młody, prężny człowiek. On musi wygrać i mieć większość w radzie miasta. Szczęść Boże wszystkim! – puentował Wojciech Kudelski.

– Siedlce są dla mnie wzorem dobrego zarządzania. Tam nowoczesność i prężnie rozwijająca się gospodarka łączy się z poszanowaniem dla tradycji i wartości. Tym bardziej jestem dumny ze wsparcia, które otrzymałem ze strony prezydenta Wojciecha Kudelskiego – mówi Dariusz Stefaniuk.