Parczewianie zadecydowali

Mieszkańcy miasta i gminy Parczew zadecydowali na, co zostaną przeznaczone pieniądze z budżetu obywatelskiego na 2015 rok. Na pierwszym miejscu (202 głosy) znalazł się projekt „Bezpiecznie do szkoły” – przebudowa ścieżki i kładki przy I LO od ul. Kościelnej do ul. Mickiewicza. Koszt tej inwestycji to 200 705 zł. Na drugim miejscu (197 głosów) znalazł się projekt budowy chodnika przy ul. Klonowej.

Głosowanie, w którym każdy mieszkaniec gminy Parczew mógł zagłosować na jeden projekt z 15 proponowanych zakończyło się 30 września. Na liście pozytywnie zaopiniowanych projektów znalazły się m. in. cztery place zabaw, wykonanie dróg i chodników osiedlowych, doposażenie szkoły podstawowej w sprzęt sportowy, budowa boiska przy Zespole Placówek Oświatowych w Przewłoce, sterylizacja psów i kotów z terenu gminy Parczew, a także rozprowadzenie ogrzewania kominkowego w budynku Centrum Kultury w Laskach.

Wśród odrzuconych projektów znalazły się inwestycje, które znacznie przekroczyły kwotę 250 000 zł, jak rozbudowa hali sportowo-rekreacyjnej, budowa alei spacerowej wzdłuż rzeki Konotopy lub te zadania, na które gmina pozyskała już dofinansowanie z Unii Europejskiej. W głosowaniu na budżet obywatelski wzięło udział 1176 z pośród