16 XI idź na wybory. Zatroszcz się o swój dom!

Samorząd może bardzo wiele. To od lokalnych władz w dużej mierze zależy, czy będziemy mieli porządne drogi, dobre szkoły dla naszych dzieci a także nowe miejsca pracy w regionie. Radni, wójtowie, burmistrzowie czy prezydenci miast decydują o tym, jak wydawane są pieniądze trafiające do budżetów – te pieniądze nie biorą się znikąd, tylko pochodzą z płaconych przez nas podatków. Lokalne władze decydują o obliczu naszej służby zdrowia i kultury. Samorządowcy mogą też – i powinni – skutecznie zabiegać o interesy regionu w Warszawie.

Niestety, Polacy niezbyt licznie biorą udział w wyborach samorządowych. Często myślimy, że są one mniej ważne, niż wybory parlamentarne czy prezydenckie. Frekwencja w skali kraju nie przekracza 50 procent. Trochę lepiej było z tym podczas ostatnich wyborów samorządowych na Południowym Podlasiu, ale także u nas głosuje mniej więcej co drugi uprawniony. Czas to zmienić!

„Tygodnik Podlaski”, największe pod względem nakładu pismo na Południowym Podlasiu, rozpoczyna akcję zachęcającą do udziału w wyborach. Na naszych łamach znani i lubiani mieszkańcy regionu będą mówili, dlaczego warto głosować. Akcja będzie promowana poprzez plakaty, ulotki, specjalne spoty emitowane w radiu a także przez internet.

W dniu wyborów, 16 listopada, nasi pracownicy a także wolontariusze będą częstować głosujących kawą a także rozdawać okolicznościowe kubki z logotypem akcji. Weź sprawy w swoje ręce! Głosuj! Zatroszcz się o swój dom!

Małgorzata Markiewicz: „Wybierzmy tych, którzy kochają nasz region”

Dom to miejsce, do którego zawsze mogę wrócić, czuć się bezpiecznie. Dom to moi bliscy, przy których czuję się w pełni sobą. To miejsce, które bez względu na burze, jakie się będą toczyły w moim życiu, będzie dla mnie schronieniem i wsparciem. Podlasie zawsze będzie moim „domem”. Przez ostatnie 15 lat mieszkałam w stolicy. Życie w wielkim mieście toczy się w zupełnie innym tempie. Powroty na Podlasie, do domu, to rodzaj „głębokiego oddechu”. Czas zwalnia, wszyscy się znają, jak nie bezpośrednio, to pośrednio, przez mamę, tatę czy wujków, są dla siebie życzliwi.

Powracając do domu spotykam się z ogromnym wsparciem Podlasian i szczerą radością z każdego sukcesu, który udaje mi się osiągnąć. To jest ogromna wartość naszego Podlasia – społeczność słynąca z życzliwości, gościnności, ciepła. Bądźmy dumni z tego skąd pochodzimy, kim jesteśmy. Cieszmy się sobą, wspierajmy się i korzystajmy z naszego prawa wyboru. Wybierzmy osoby, które będą godnie nas reprezentowały i które tak samo jak my będą szczerze kochać i dbać o nasz region.