Kolejny sukces Podlasiaków!

W dniach 18-19 października w Sokołowie Podlaskim odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Złote Pióro Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego”. Książę Michał Kleofas Ogiński związany jest z historią Sokołowa Podlaskiego od II połowy XVIII w. Był wówczas właścicielem miasta.

Turniej Tańców Polskich to impreza niezwykle widowiskowa. Jej głównym celam jest propagowanie polskich tańców narodowych wśród lokalnej społeczności, tworzenie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz ochrona dziedzictwa narodowego. Białą Podlaską reprezentował ZpiT Podlasiacy z Bialskiego Centrum Kultury.

W pierwszej kategorii wiekowej (7-9 lat) zatańczyli Nitychoruk Piotr i Pawłowska Aleksandra, Makarski Adam i Kozłowska Gabriela oraz Makarski Feliks i Och Aleksandra. W czwartej kategorii wiekowej w klasie A (16-18 lat) tańcząc krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura Dominik Skoczeń i Justyna Buczyło wywalczyli 3 miejsce, a Dariusz Greger i Natalia Woroszyło uplasowali się tuż za nimi. Serdecznie gratulujemy!