Minister z PSL twierdzi: rolnicy nie chcą KRUS!

Na łamach „Rzeczpospolitej” wypowiedzi Sawickiego przeanalizowała Eliza Olczyk. Dziennikarka przypomniała słowa peeselowskiego ministra dotyczące uboju rytualnego, a także ustawy o gruntach rolnych i leśnych. Podkreśla, że politycy PSL prezentują w tej sprawie „obojętność”, mimo, że np. ułatwienia w odrolnianiu działek dodałyby im głosów w zbliżających się wyborach samorządowych.

Olczyk sięgnęła także do innych cytatów z Sawickiego. Trzy lata temu, kiedy Donald Tusk zapowiedział reformę KRUS i wprowadzenie podatku dochodowego w rolnictwie „Sawicki ze spokojem twierdził, że PSL wcale nie jest temu przeciwne, bo rolnicy chętnie będą należeć do powszechnego systemu ubezpieczeniowego i dostawać wyższe emerytury, a podatek dochodowy w niektórych gospodarstwach może być wręcz korzystniejszy niż gruntowy”.

Na razie szkodliwe dla rolników pomysły reformy systemu emerytalnego nie weszły w życie. Co jednak zrobi minister Sawicki, gdy nowa pani premier na poważnie zabierze się za realizowanie planów poprzednika?