Idź na wybory!

Samorząd może bardzo wiele. To od lokalnych władz w dużej mierze zależy, czy będziemy mieli porządne drogi, dobre szkoły dla naszych dzieci a ta kże nowe miejsca pracy w regionie. Radni, wójtowie, burmistrzowie czy prezydenci miast decydują o tym, jak wydawane są pieniądze trafi ające do budżetów – te pieniądze nie biorą się znikąd, tylko pochodzą z płaconych przez nas podatków. Lokalne władze decydują o obliczu naszej służby zdrowia i kultury. Samorządowcy mogą też – i powinni – skutecznie zabiegać o interesy regionu w Warszawie.

Niestety, Polacy niezbyt licznie biorą udział w wyborach samorządowych. Często myślimy, że są one mniej ważne, niż wybory parlamentarne czy prezydenckie. Frekwencja w skali kraju nie przekracza 50 procent. Trochę lepiej było z tym podczas ostatnich wyborów samorządowych na Południowym Podlasiu, ale także u nas głosuje mniej więcej co drugi uprawniony. Czas to zmienić! „Tygodnik Podlaski”, największe pod względem nakładu pismo na Południowym Podlasiu, rozpoczyna akcję zachęcającą do udziału w wyborach.

Na naszych łamach znani i lubiani mieszkańcy regionu mówią, dlaczego warto głosować. Akcja jest promowana poprzez plakaty, ulotki, specjalne spoty emitowane w radiu a także przez internet. W dniu wyborów, 16 listopada, nasi pracownicy i wolontariusze będą częstować głosujących kawą oraz rozdawać okolicznościowe kubki z logotypem akcji.

Weź sprawy w swoje ręce! Głosuj! Zatroszcz się o swój dom!

Jowita Sieńczyk:

„Udział w wyborach to element uczestnictwa w życiu publicznym, kształtowania wspólnej przyszłości wszystkich mieszkańców naszego regionu. Południowe Podlasie jest dla mnie domem, miejscem, gdzie mogę odpocząć w gronie rodziny i w otoczeniu pięknej przyrody.” Jowita Sieńczyk jest jedną z najwybitniejszych polskich pływaczek młodego pokolenia. Urodzona w Białej Podlaskiej sportsmenka uczy się i trenuje dziś w Krakowie, ale emocjonalnie wciąż związana jest ze stolicą Południowego Podlasia i naszym lokalnym klubem Żak. W 2013 roku Jowita została mistrzynią Polski juniorów na 200 i 400 metrów stylem zmiennym. Zdobyła też złoto w krajowym czempionacie na 100 metrów stylem motylkowym.