Policyjna akcja „Znicz” na Podlasiu

Jak poinformował nas podkomisarz Jarosław Janicki, rzecznik bialskiej komendy policji Akcja „Znicz 2014” na drogach powiatu będzie w tym roku trwała od piątkowego poranka 31 października do godz. 14 w poniedziałek 3 listopada. Przy starym cmentarzu w centrum Białej Podlaskiej, na ulicach otaczających nekropolię, jak co roku pojawią się znaki zakazu zatrzymywania się. Przy cmentarzu komunalnym na Białce takie znaki pojawią się na ul. Cmentarnej. Otwarty zostanie drugi wjazd na tą ulicę od strony ul. Ekologicznej. Ponadto na drodze krajowej nr 2 w rejonie cmentarza pojawią się ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Znaki: „inne niebezpieczeństwo” oraz „zakaz zatrzymywania się” pojawią się również przy cmentarzach na drogach wojewódzkich 812 w Rossoszu i 813 w Międzyrzecu Podlaskim. Z informacji przekazanych przez Barbarę Salczyńską, rzecznika radzyńskiej policji i Andrzeja Kota, rzecznika parczewskiej jednostki wynika, że w rejonach cmentarzy nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu, za to będzie zwiększona będzie liczba patroli.

Policjanci apelują o zamykanie zaparkowanych pod cmentarzami samochodów i niepozostawianie portfeli i pakunków w widocznych miejscach, np. na siedzeniach aut. Uważajmy również na podręczne torebki i kieszenie. Tłok, nieuwaga i pośpiech ułatwiają zadanie złodziejom kieszonkowym.

Policja zwraca się do kierowców o rozważną i spokojna jazdę. Podczas kontroli drogowych mundurowi będą stanowczo reagowali na popełnione wykroczenia i każdorazowo badali stan trzeźwości kierowcy. Będzie również egzekwowany obowiązek używania przez pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym nakaz używania elementów odblaskowych.