Ciekawie w kulturze

Cherry band w Radzyniu Podlaskim

Już w najbliższą sobotę (8.11.) w radzyńskiej "Oranżerii" odbędzie się koncert formacji Cherry band. Zespół wykonuje zarówno muzykę biesiadną jak i góralską z rockową nutą. Zapowiada się świetna impreza muzyczna, na którą serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

8 listopada, godz. 18.00, koncert Cherry band, sala kina "Oranżeria", Radzyń Podlaski

Informacje także na:  http://www.rokradzyn.pl

Polska w samo południe

W najbliższą sobotę (8.11.), biblioteka Barwna zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie dotyczące Narodowego Święta Niepodległości. Celem będzie przybliżenie tematyki tego wyjątkowego dnia dla wszystkich Polaków, historii oraz tradycji naszego państwa. Serdecznie zapraszamy!

8 listopada, godz. 12.00, otwarte spotkanie przed Świętem Niepodległości dla najmłodszych, Dział Dziecięcy Biblioteki BARWNEJ, ul. Warszawska 12c, Biała Podlaska

Informacje także na: http://www barwna.mbp.org.pl

Postbubizm w Galerii Podlaskiej

Już w najbliższy poniedziałek (10.11.) odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej o przewrotnej nazwie "Postbubizm. Wystawa prac bardzo różnych". Wśród autorów prac znalazły się takie postaci jak: Maciej Dawidziuk, Krystyna Nowaczenko, Dominik Nitychoruk, Diana Różańska, Karolina Szaniawska i wiele innych. Wystawa czynna będzie do 3 grudnia, codziennie oprócz sobót w godz. 08.00 – 16.00. Serdecznie zapraszamy.

10 listopada, godz. 18.00, wernisaż wystawy malarskiej "Postbubizm. Wystawa prac bardzo różnych", Galeria Podlaska, ul. Warszawska 12, Biała Podlaska

Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl

Patriotyczny koncert w Radzyniu Podlaskim

Na koncert patriotyczny p.t. "W listopadowej zadumie" zaprasza Radzyń Podlaski. W najbliższy poniedziałek (10.11.) odbędzie się koncert w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego, Opery Narodowej, Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

10 listopada, godz. 18.00, koncert "W listopadowej zadumie", sala kina "Oranżeria", Radzyń Podlaski

Informacje także na:  http://www.rokradzyn.pl

Koncert Maksymiuka

W wyjątkowym dniu, 11 listopada, ze swoim fortepianowym koncertem wystąpi Jacek Maksymiuk. Radzynianin z pochodzenia, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu u prof. Świtały. Ukończył również prestiżowe podyplomowe studia w Royal Academy of Music w Londynie. Maksymiuk jest laureatem wielu konkursów.
Po kilku latach przerwy spowodowanej chorobą, ponownie wraca do grania, z czego ucieszy się wielu wielbicieli jego talentu. W repertuarze poniedziałkowego recitalu usłyszymy między innymi utwory Chopina i Beethovena.  Serdecznie zapraszamy na koncert. Wstęp wolny.

11 listopada, godz. 13.30, recital fortepianowy Jacka Maksymiuka, sala kina "Oranżeria", Radzyń Podlaski
Informacje także na:  http://www.rokradzyn.pl

Znakomity autor kryminałów w Białej Podlaskiej

Już wkrótce w bibliotece Barwnej w Białej Podlaskiej spotkanie z autorem kryminałów, Zygmuntem Miłoszewskim. Literacki debiut pisarza to rok 2004 i opowiadanie "Historia Portfela", nadesłane na konkurs organizowany przez J. Plicha. Czytelnikom znany jest głównie jako autor  kryminalnej trylogii o prokuratorze Szackim. Miłoszewski to również publicysta oraz współautor scenariuszy filmowych,  a także pasjonat gier komputerowych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z pisarzem. Wstęp wolny.
19 listopada, godz. 18.00, wieczór autorski z Zygmuntem Miłoszewskim, Biblioteka BARWNA, ul. Warszawska 12c, Biała Podlaska

Informacje także na: http://www barwna.mbp.org.pl