Szokujący wzrost stanu zadłużenia Polski. Ktoś nad tym jeszcze panuje?

Radio Maryja wskazuje, że już po raz 19. zaktualizowano Licznik Długu w Warszawie oraz na stronie www.dlugpubliczny.org.pl.

Pod koniec czerwca szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, wynosiła prawie 998 mld zł. Obecnie jest to już ponad 1015 mld zł, a do końca roku zapewne wzrośnie o kolejnych 12 mld zł. „Zadłużenie naszego kraju całkowicie wymknęło się spod kontroli. To są kwoty dla ludzi niewyobrażalne, astronomiczne i tak naprawdę nie do spłacenia.

Warto pamiętać również, że powinien być drugi zegar zagranicznego zadłużenia Polski i Polaków; ten zegar wygląda praktycznie identycznie. To jest prawie 370 mld dolarów, a więc kolejny bilion, który jesteśmy winni zagranicy i z którym zawsze są największe kłopoty.

Trzeci zegar, który można by ustanowić, to zegar zadłużenia prywatnego, czyli gospodarstw domowych i firm w Polsce. Ten też przekroczył już kwotę 800 mld złotych. Jest jeszcze tzw. ukryte zadłużenie, które szacuje się na prawie 3 biliony złotych” – komentuje tę sytuację Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Jak widać sytuacja polskiej gospodarki jest dobra jedynie w wypowiedziach rządzących. Pod polską gospodarką tyka bomba. Może wybuchnąć już niedługo…