Mnóstwo atrakcji kulturalnych w grudniu!

IX Edycja Przeglądu Teatrów Profilaktycznych

IX Edycja Przeglądu Teatrów Profilaktycznych Tegoroczny Przegląd Teatrów Profilaktycznych odbędzie się już w najbliższą środę (3.12) w Zespole Szkół Integracyjnych w Białej Podlaskiej. Z krótkimi teatralnymi etiudami o tematyce związanej z nałogami, zdrowiem oraz profilaktyką wystąpią uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Oprócz wyłonienia zwycięzców IX Edycji Przeglądu Teatrów Profilaktycznych, zostaną wręczone również nagrody laureatom konkursu „Sport, zabawa. Stop nałogom”.

3 grudnia, godz. 09:30, IX. edycja Przeglądu Teatrów Profilaktycznych, Zespól Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, sala gimnastyczna Publicznego Gimnazjum Nr. 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej, ul. Sidorska 30.

Coraz bliżej Święta…

Wspaniałą zabawę i wprowadzenie w nastrój zbliżających się Świąt zapowiadają aktorzy warszawskich scen w spektaklu „Tańcząca choinka” w reżyserii Wojciecha Banasia z muzyką Aleksandra Musiałowskiego. To urocza opowieść o poszukiwaniu przyjaciół i dokonywaniu właściwych życiowych wyborów. To również bajka o oczekiwaniu na przyjście Świętego Mikołaja. Tylko w tej bajce poznamy mówiącą choinkę, która w tym roku może nie zatańczyć w Wigilię. Ale aby się o tym przekonać, należy wybrać się na spektakl „Tańcząca choinka”. Serdecznie zapraszamy.

Bilety do nabycia w Bialskim Centrum Kultury, Klub Kultury Scena, ul. Zygmunta Augusta 4, Biała Podlaska, tel.: 83 341 64 18, bilet w cenie 9 Zł., rezerwacje grupowe pod nr tel.: 887 300 555.

4 grudnia, godz. 09:00, 11:00, „Tańcząca Choinka”, sala widowiskowo-konferencyjna, ul. Brzeska 41, Biała Podlaska. Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl

Janusz Maksymiuk – malarstwo

Już w przyszłym tygodniu długo oczekiwana wystawa prac malarskich, bialczanina Janusza Maksymiuka. Absolwent Państwowego Studium Plastycznego Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie, zadebiutował w wieku 15 lat. Maksymiuk nieodłącznie związany z Podlasiem, które go fascynuje pod względem bogactwa i zmienności zjawisk przyrodniczych naszego regionu. Jego prace są nastrojowe i refleksyjne, wyciszają oraz dają poczucie bezpieczeństwa. Malarz tworzy swoje prace przeważnie przy muzyce. Wystawa będzie czynna do dnia 20 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

5 grudnia, godz. 17:00, wernisaż wystawy malarskiej Janusza Maksymiuka, Klub Kultury Eureka, ul. Orzechowa 34, Biała Podlaska.

Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl

Czerwone Gitary w Białej Podlaskiej!

Grudniowa trasa koncertowa Czerwonych Gitar wiedzie również przez Białą Podlaską. Utwory tego zespołu uznawane są za jedne z najbardziej rozpoznawalnych w polskiej muzyce rozrywkowej. Jak to się zaczęło? 3 stycznia 1965 roku w kawiarni „Crystal” w Gdańsku – Wrzeszczu, między godz. 11.00, a 14.30 powołana została do życia grupa muzyczna o nazwie Czerwone Gitary. Pierwszy skład zespołu stanowili: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Henryk Zomerski, Jerzy Kosela i Jerzy Skrzypczyk. Do grupy należał również Seweryn Krajewski. Skład zespołu dość często ulegał zmianom.

Dziś Czerwone Gitary, które od blisko 50 lat uwielbiamy, występują w następującym składzie: Jerzy Skrzypczyk, Jerzy Kosela, Mieczysław Wądołowski, Arkadiusz Wiśniewski, Artur Chyb oraz Dariusz Olszewski. Ich muzyka łączy pokolenia, serdecznie zapraszamy na jubileuszowy koncert i wysłuchanie takich szlagierów, jak: „Matura”, „Nie zadzieraj nosa" czy „Historia jednej znajomości".

5 grudnia, godz. 20:00, koncert zespołu Czerwone Gitary, aula Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II, ul. Sidorska 102. Bilety w cenie 65 Zł do nabycia w BCK, ul. Warszawska 11 (Impresariat), tel.: 83 341 67 18, KK Scena ul. Zygmunta Augusta 6, tel.: 83 341 64 18, KK Eureka, ul. Orzechowa 34 tel.: 83 343 62 91.

Koncert Federacji LFB

Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów już w najbliższą środę w Radzyniu Podlaskim. To grupa lubelskich artystów wykonująca poezję śpiewaną. Działają od blisko 16 lat i są wierni tradycji regionu, na którą składa się wiele kultur – od naszych wschodnich sąsiadów: Białorusi, Rosji czy Ukrainy po muzyczne klimaty cygańskie i żydowskie.

Cena biletu 20 Zł, przedsprzedaż w Radzyński Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 4. Serdecznie zapraszamy!

5 grudnia, godz. 19:00, koncert Lubelskiej Federacji Bardów „Wszystko nowe”, kino „Oranżeria”, ul. Jana Pawła II 4, Radzyń Podlaski

Taneczny pokaz Klubu Tańca Towarzyskiego Zamek

Przedmikołajkowy pokaz Klubu Tańca Towarzyskiego Zamek z Białej Podlaskiej, którego trenerem jest Wojciech Rozwałka, odbędzie się już w najbliższy piątek (5.12). Klub ma swoim koncie mnóstwo nagród i wyróżnień – jednym z ostatnich osiągnięć jest udział Sebastiana Trochymiuka oraz Agaty Stanilewicz, którzy reprezentowali nasze miasto na Mistrzostwach Polski PTT w klasie B i A w tańcach standardowych i latynoamerykańskich w Nowej Rudzie 8-9 listopada 2014r.

5 grudnia, godz. 17:30, Mikołajkowy Pokaz Taneczny, sala widowiskowo-konferencyjna, ul. Brzeska 41, Biała Podlaska.

Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl

Katarzyna Groniec z piosenkami Osieckiej

W ramach tegorocznej Podlaskiej Jesieni Teatralnej, 6 grudnia wystąpi w Białej Podlaskiej, Katarzyna Groniec. Ta znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana za wybitne zdolności interpretacyjne przyjedzie do nas ze swoim recitalem „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej”. Premiera tego wyjątkowego koncertu miała miejsce w czasie Koncertu Galowego 17.

Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium w wrześniu tego roku. Wśród utworów usłyszymy m.in. „ZOO”, „Piosenkę o życiu ptasim”. „Ja nie chcę spać” czy „Wielką wodę”. Za aranżację odpowiada Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu wchodzą również Tomasz Pierzchniak (kontrabas) oraz Łukasz Sobolak (perkusja). Serdecznie zapraszamy. Bilety w cenie 30 zł można zarezerwować pod nr tel.: 83 341 67 18.

6 grudnia, godz. 19:00, koncert Katarzyny Groniec „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej”, sala widowiskowo-konferencyjna, ul. Brzeska 41, Biała Podlaska Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl

I Ty sam możesz zrobić prezent!

Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, Bialskie Cuda oraz Szuflandia zapraszają na mikołajkowe warsztaty własnoręcznego wykonywania prezentów. Przesłanianiem warsztatów jest nadanie rzeczom drugiego życia, a tym samym stworzenie niepowtarzalnego prezentu. W czasie „intensywnej” pracy odbędzie się dyskusja na temat odpowiedzialnych i mądrych zakupów, a dla najmłodszych organizatorzy przygotowali świetne zabawy integracyjne.

Na chętnych do udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu czeka 20 wolnych miejsc dla dorosłych i tyle samo dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Zapisy do 3 grudnia, tel.: 83 341 64 53. Wstęp wolny, a za udział zagwarantowany upominek dla każdego dziecka. Serdecznie zapraszamy.

6 grudnia, od godz. 12:00 do 15:00, Warsztaty „Wyczarujmy prezent”, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, ul. Warszawska 12 C, Biała Podlaska.

Informacje także na: http://www.barwna.mbp.org.pl

Mikołajki w salwach śmiechu

Mikołajkowy Przegląd Kabaretowy w poprowadzi błyskotliwy dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy, Piotr Bałtroczyk. Wśród kabaretowych zespołów wystąpią: kabaret Czwarta fala, kabaret z Konopi oraz Noc. Zapowiada się świetna rozrywka, na którą serdecznie zapraszamy.

6 grudnia, godz. 17:00, Hala widowiskowo-sportowa w Radzyniu Podlaskim, ul. Sikorskiego 15, Bilety w cenie 20 Zł do nabycia w Radzyńskim Ośrodku Kultury, tel.: 83 352 73 14

W Rabarbarze już wkrótce poczujemy magię świąt

Rabarbar promuje polskie rzemiosło i naszych lokalnych twórców. W ramach kiermaszu w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy w dniu Mikołajek na świąteczny kiermasz.

Na stoisku w sklepie Rabarbar, znajdziemy ręcznie wykonane, oryginalne ozdoby świąteczne, akcesoria i ubranka dla najmłodszych, biżuterię, książki, gry, naturalne kosmetyki i przepyszne dania kuchni wegańskiej oraz nietuzinkowe słodkości. Organizatorzy zapraszają na zakupy przy dobrej kawie i słodkościach, a dla najmłodszych przewidziano atrakcje przygotowane przez Przedszkole Niepubliczne Biedroneczka. Serdecznie zapraszamy!

6 grudnia, godz. 16:00 – 18:00, Kiermasz Świąteczny w Rabarbarze: sklepie, kawiarni, sali zabaw, ul. Brzeska 37, Biała Podlaska.

Opowieści Bożonarodzeniowe

Gościnnie na bialskiej scenie wystąpi grupa teatralna z Lublina – Realium, której misją artystyczną jest prezentowanie widzom rozrywki na najwyższym poziomie z wykorzystaniem różnych technik i stylistyk, choćby stand-up, improwizacji teatralnej, a także muzyki na żywo.

– Teatr to nasza pasja i styl życia. Jako zespół staramy się rozwijać nasze umiejętności i kształtować warsztat by nasze spektakle były bardziej widowiskowe. Kreatywność to w naszym przypadku słowo kluczowe. Każda nasza produkcja to swego rodzaju eksperyment na teatralnej materii. Traktujemy nasze sztuki jako szansę na tworzenie nowych form scenicznej ekspresji. Różnorodność jest tym co lubimy najbardziej. Nie mamy obaw by łączyć naszą pracę z innymi artystami i ich wizjami – mówią członkowie Realium.

Grupę tworzą: Natalia Bienias, Magda Sierocińska, Katarzyna Szczodrowska, Adrian Krać, Paweł Półchłopek oraz Paweł Sobocki. Wśród spektakli możemy wyliczyć niektóre, jak: „Randko Man”, „Papierkowa robota”/„The DMV One”, „Morderstwo przed północą”/„Murder by Midnight”, „Piwna dziewczyna”/„Beer Girl” czy „Bez pamięci”. Szykuje się wieczór pełen inteligentnego humoru w postaci czterech świątecznych komedii, prosto z Nowego Yorku. Rewelacyjna rozrywka przed świątecznymi przygotowaniami, naprawdę warto! Serdecznie zapraszamy!

12 grudnia, godz. 19:00, spektakl z amerykańskimi komediami teatralnymi, sala widowiskowo-konferencyjna, ul. Brzeska 41, Biała Podlaska. Bilety w cenie 25 Zł do nabycia w Bialskim Centrum Kultury (Impresariat), ul. Warszawska 11, tel.: 83 341 67 18, KK Scena tel.: 83 341 64 18, KK Eureka tel.: 83 343 62 91

Jarmark Bożonarodzeniowy

Bialski Plac Wolności po raz kolejny zapełni się kolorowymi straganami, a wszystko to w ramach corocznie organizowanego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jak zwykle nie zabraknie świątecznych ozdób, wyrobów rękodzieła artystycznego lokalnych twórców oraz przepysznych produktów regionalnych. Nie zabraknie takich specjałów, jak miodów, serów, a także wędlin wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

To świetna okazja do ostatnich przedświątecznych zakupów. 20 grudnia odbędzie się również wspólne śpiewanie kolęd oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Karta świąteczna”. Serdecznie zapraszamy.

20 grudnia, od godz. 10:00, Jarmark Bożonarodzeniowy, Plac Wolności, Biała Podlaska

Światowy Dzień Snowborad’u

Blisko tydzień po oficjalnym dniu kalendarzowej zimy, będziemy obchodzić Światowy Dzień Snowboard’u. To impreza nie tylko dla wielbicieli zimowych szaleństw, ale również dla tych, którzy chcą sobie udowodnić, że nie boją się ani zimy, ani nowych wyzwań.

Plan zimowej szalonej imprezy przedstawia się następująco: w godz. 15.00 – 18.00 – SnowJAM przed Jazzanova Pub (ul. Artyleryjska 14). Specjalnie przygotowany na tę okoliczność: rail, stanowiący główną przeszkodę, na której każdy będzie miał okazję pokazać, co potrafi. Dodatkowo organizatorzy wystawią beczę i wallride’a dla zwolenników handplant’ów.

Do rozpędu uczestnicy imprezy będą używać Bungee banshee. Od godz. 18:00 do 18:30 odbędą się zapisy na pierwsze amatorskie zawody SNOW/SKI "No Fear = No Teeth" – best trik. Następnie o godz. 18:30 start tych właśnie zawodów. Na zakończenie od godz. 20:00 odbędzie się impreza w klimatach SNOW/SKI w Manufakturze Dźwięku (podwórko za Jazzanova Pub). Dodatkowo będzie miał miejsce prawdziwa szkolna dyskoteka w klimatach Indie / Rock and Roll oraz pokaz filmów SNOW/SKI. Wszyscy przebrani w stroje (najlepiej oldschool’owe) SNOW/SKI wchodzą na imprezę za darmo. Dla pozostałych wstęp 5 Zł. Trzymamy kciuki za śnieg! Oficjalną stronę wydarzenia No Fear=No teeth.

27 grudnia, od godz. 15:00, zimowa impreza z okazji Światowego Dnia Snowborad’u, teren Jazzanova Pub, ul. Artyleryjska 14, Biała Podlaska.

Kolejny sukces Podlasiaków

W dniach 22-23 listopada odbył się I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o „Śląski Diament”. Podczas turnieju tancerze rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych od 7 do 60 roku życia i w dwóch klasach – A i B. „Podlasiaków” reprezentowały dwie pary z kategorii IV A (16-18 lat).

Tańcząc krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura, Dominik Skoczeń i Justyna Buczyło wywalczyli 4 miejsce, natomiast Dariusz Greger i Natalia Woroszyło miejsce 6. Instruktorem obydwu par jest Pani Magdalena Osmulska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Chłopcy zdobyli wyróżnienie

Zespół Wokalny "Chłopcy z Wrzosa" otrzymał wyróżnienie na Koncercie Finałowym XV Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Impreza miała miejsce 9 listopada w Dęblinie. Na scenie zaprezentowało się kilkadziesiąt zespołów z całego regionu.

Bialskim wykonawcom, na co dzień seniorom z Klubu "Wrzos", akompaniował kierownik artystyczny zespołu Andrzej Charytoniuk. Opiekunem grupy jest Urszula Pietruczuk. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.