PiS rządzi w Radzyniu

Wybory samorządowe zakończyły się sukcesem Prawa i Sprawiedliwości oraz tych wszystkich, którzy chcieli zmian w mieście.

-Wynik przyjąłem z pokorą i szacunkiem, i z takim nastawieniem podchodzę do głosujących na mojego przeciwnika – deklaruje Jerzy Rębek. – Chcę być burmistrzem wszystkich mieszkańców Radzynia, ponieważ praca w samorządzie to służba dla wspólnego dobra – stwierdził.

Jerzy Rębek obiecuje, że w przyszłym tygodniu przedstawi także nowego wiceburmistrza Radzynia. Ma to być człowiek młody, doskonale wykształcony i świetnie przygotowany do pełnienia tej funkcji. – Pragnę, aby był to sygnał dla wszystkich młodych ludzi, że będziemy zmieniać Radzyń Podlaski z myślą własnie o nich – podkreśla Jerzy Rębek. W trakcie pierwszej sesji radni wybrali prezydium rady. Przewodniczącym został Adam Adamski, którego w tajnym głosowaniu poparło 10 z 15 radnych. Wiceprzewodniczącymi zostali Bogdan Fijałek i Mieczysław Zając. Cała trójka zdobyła mandaty startując z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Nowy przewodniczący radzyńskiej rady miasta, to znany działacz NSZZ Solidarność i PiS. Jest jedynym w Radzyniu radnym, który swój mandat pełni nieprzerwanie od 1990 roku! Znaczące było jego wystąpienie. Wybór na przewodniczącego rady miasta zadedykował wszystkim, którzy walczyli o wolność 25 lat temu.

– Uczestniczyłem w tych wydarzeniach i utożsamiam się z tymi osobami. Cieszę się, że niektóre z nich wspomagały nas aktywnie także w tej kampani. Włodzimierz Sieromski, który w 1989 roku wspierał działalność Komitetu Obywatelskiego Solidarność, obecnie mógł po raz pierwszy złożyć ślubowanie jako radny miejski – wyjaśnił Adam Adamski. – Teraz najważniejsze jest, abyśmy znaleźli kompromis między różnymi programami wyborczymi, z którymi startowali w wyborach radni i wybrali z nich to, co jest najważniejsze dla mieszkańców Radzynia Podlaskiego – stwierdził przewodniczący Adamski.