Dwa wspaniale zapowiadające się wernisaże w Białej Podlaskiej

Kazimierz Babkiewicz – zaproszenie na wystawę malarstwa

Już w poniedziałek, 5 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy Kazimierza Babkiewicza – grafika, exlibris. Babkiewicz urodził się w 1951 r. w Kodniu nad Bugiem. Jest absolwentem malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Artysta zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym, rysunkiem i od niedawna również grafiką, w tym także exlibrisem. Przez osiem pierwszych edycji pleneru malarskiego „Zobaczyć Łącko”, Kazimierz Babkiewicz był komisarzem artystycznym. Ma oprócz tego na swym koncie blisko 60 indywidualnych wystaw w kraju i za granicą. Wystawa będzie czynna do 5 lutego. Serdecznie zapraszamy.

5 stycznia, godz. 18:00, wernisaż wystawy Kazimierza Babkiewicza – grafika, exlibris, Galeria Podlaska, ul. Warszawska 12, Biała Podlaska

Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl

Martwa natura Jolanty Caban

W piątek, 9 stycznia zapraszamy na wernisaż wystawy Jolanty Caban. W jej olejnych pracach martwej natury przeważa ciepły pomarańcz, który wspaniale współgra z odcieniami niebieskiego i granatu. Caban studiowała w Łodzi na Wydziale Grafiki i w Warszawie na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego i w pracowni grafiki prof. Romana Artymowskiego. Stypendystka MKiS. W 1992 r. otrzymała stypendium rządu Francji, gdzie odbyła staż w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier. Malarka miała wiele indywidualnych wystaw w Polsce i we Francji oraz zbiorowych w Polsce, Argentynie czy USA. Serdecznie zapraszamy.

9 stycznia, godz. 18:00, Jolanta Caban – martwa natura, malarstwo, Galeria Podlaska, ul. Warszawska 12, Biała Podlaska

Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl