Święto Objawienia Pańskiego

6 stycznia ulicami Białej Podlaskiej już po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli. Po mszy św. w Kościele pw. św. Anny uformował się orszak z bryczką, wiozącą Trzech Króli na czele, który ulicą Zamkową wyruszył do Stajenki przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Blisko 1000 osób, z których wiele. zwłaszcza najmłodszych uczestników, nosiło szaty aniołów bądź pasterzy, dało wyraz religijnemu charakterowi tego dnia. Uroczystość zakończył pokłon złożony Dzieciątku i Świętej Rodzinie, wysłuchanie kolęd w wykonaniu najmłodszych członków zespołu „Chwilka” i raczenie się gorącą herbatą oraz racuchami, przygotowanymi przez wolontariuszy Caritasu oraz Centrum Integracji Społecznej.

Nietypowy finał przemarszu miała uroczystość w Radzyniu Podlaskim. Wieczorem w sali widowiskowej Oranżerii odbyła się aukcja „Pomóż polskim misjonarzom”, podczas której zebrano na rzecz misji ponad 4 tys. zł. Wieczór zakończył koncert Krzysztofa Jaryczewskiego – legendarnego wokalisty „Oddziału Zamkniętego”.

Orszak Trzech Króli zagościł w tym roku również w gminie Wisznice. Uczestnicy wymaszerowali spod Szkoły Podstawowej w Dubicy, by uroczystość zakończyć wspólnym kolędowaniem przy szopce ustawionej w wisznickim parku. Uroczystość w Terespolu odbyła się w murach świątyni. Podczas Mszy Świętej do kościoła wkroczyli Mędrcy ze Wschodu, by wraz z wiernymi złożyć pokłon Dzieciątku.