Małgorzata Markiewicz i Jazz Trio

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Restauracja Verona cafe zapraszają na Karnawał Jazzowy. 21 stycznia o godz. 20.30 wystąpi w Veronie Małgorzata Markiewicz w towarzystwie bialskiego Jazz Trio w składzie: Bogusław Kutnik – piano, organy Hammonda, Jarosław Michaluk – kontrabas i Radosław Żyła – perkusja.

Medialna kariera bialczanki Małgorzaty Markiewicz, mieszkającej w Janowie Podlaskim rozpoczęła się od udziału w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Wówczas 13-latka podbiła serca słuchaczy i jury wykonaniem piosenki „List do matki” z repertuaru Violetty y Villas. Następnie w 1999 r. została laureatką XXXVI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, odbierając z rąk Ryszarda Rynkowskiego Nagrodę Programu I Polskiego Radia i „Rzeczpospolitej”. Od tego czasu Polskie Radio objęło piosenkarkę swoim patronatem i opieką artystyczną.

Od 2006 występuje jako solistka w oratorium „Psałterz Wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Wykonywana przez nią (w duecie z Januszem Radkiem) piosenka Psalm dla Ciebie jest utworem promującym płytę. Bilety w cenie 35 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Veronie.