Mnóstwo atrakcji w regionie

Jak poradzić sobie ze zbuntowanym dwulatkiem?

Na tego rodzaju oraz inne pytania otrzymamy profesjonalną odpowiedź podczas bezpłatnych warsztatów, które są adresowane nie tylko dla rodziców czy opiekunów pociech do drugiego roku życia, ale również tych, którzy zainteresowani są tematyką wspomagania rozwoju małych dzieci. Warsztaty składające się z wykładu i dyskusji w drugiej części spotkania, poprowadzi mgr Krystyna Pomorska. Jest to pedagog i psycholog, zajmujący się od blisko siedmiu lat pracą terapeutyczną z dziećmi z zaburzeniami zachowania i rozwoju. Od dwóch lat prowadzi zajęcia ze stosowanej analizy zachowania w SWPS na kierunkach: Psychologia po Angielsku i Stosowana Analiza Zachowania (studia podyplomowe). Serdecznie zapraszamy.

29 stycznia, godz. 17:00, warsztaty „Świadomy rodzic”, Bialskie Centrum Kultury, ul. Warszawska 11, sala nr 15, I piętro, Biała Podlaska

Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl

Portrety kobiet, które ujawniły swoje smutki i sny… – wystawa fotografii w radzyńskiej „Oranżerii”

Zapraszamy na niezwykłą wystawę czarno-białej fotografii Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej do Galerii „Oranżeria” do Radzynia Podlaskiego. Autorka jest z wykształcenia architektem, a fotografia jest jej pasją. Uwielbia portrety i tzw. street photography, czyli utrwalanie typowych ujęć z ulicy. Otwarcie wystawy 23 stycznia o godz. 18.00 w Galerii „Oranżeria” przy Radzyńskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 4, Radzyń Podlaski.

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska ma swoim koncie kilkadziesiąt uznanych wystaw, m.in.: "Podglądacz czy Kreator" wystawa OW ZPAF, Stara Galeria ZPAF, "Mimochodem", czy "Tata" Galeria Obok ZPAF. Obecna wystawa, zatytułowana „Po prostu męża mi brakuje. Spotkanie z wdowami” to szczególna próba utrwalenia emocji kobiet, które straciły jedno z najsolidniejszych oparć, męskie ramię. Jak sama mówi autorka, krótko po śmierci swojego ojca, rozpoczęła fotografowanie mamy. Wystawa będzie czynna do 20 lutego. Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 18.00, a w soboty do godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

Informacje także na: http://www.rokradzyn.pl

Czas pokochać siebie…

Weekendowe warsztaty pod tytułem „Pokochaj siebie w małżeństwie. Sztuka asertywności w związku” poprowadzi dr Piotr Zajączkowski, gwardian, duszpasterz małżeństw i rodzin, a organizuje je Kościół św. Antoniego w Białej Podlaskiej.

Celem spotkań weekendowych jest podjęcie próby uzmysłowienia sobie własnych potrzeb i możliwości, a także wartości i godności dla samego siebie i innych. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych i będą odbywać się nie w parach, a indywidualnie. W czasie weekendowych zajęć zapewniona jest opieka dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Koszt uczestnictwa 100 zł, a osoby w trudnej sytuacji materialnej proszone są o wcześniejszy kontakt z organizatorami.

30 stycznia – 1 lutego, warsztaty z cyklu „Kursu na miłość” – „Pokochaj siebie w małżeństwie. Sztuka asertywności w związku”, klasztor kapucynów przy kościele św. Antoniego, ul. Narutowicza 37, Biała Podlaska

Informacje także na: http://kursnamilosc.pl

Kolędowanie nie zna granic

Już 30 stycznia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich i potrwa do 1 lutego. To już XX edycja, której honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski. Pierwszego dnia w Terespolu odbędzie się Koncert Inauguracyjny. W ciągu trzech dni festiwalu będą miały miejsce imprezy towarzyszące, jak projekcja filmu oraz wystawy poświęcone historii tego muzycznego wydarzenia. W tym roku organizatorami tego wielkiego przedsięwzięcia są: Fundacja Dialog Narodów z Lublina, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Miejski Ośrodek Kultury oraz Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej z Terespola. Wśród wykonawców pojawią się artyści z Polski, Ukrainy oraz Białorusi. Łącznie wystąpi 19 zespołów kolędniczych i folklorystycznych oraz chórów. Celem tego muzycznego przedsięwzięcia jest kultywowanie i pielęgnacja tradycji bożonarodzeniowych, a przede wszystkim prezentacja przepięknych kolęd. Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich.

30 stycznia – 1 lutego, Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, ul. Sienkiewicza 27, Terespol

Informacje także na: http://www.mfkw.pl

Wystawa fotografii z żaglem w tle

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną „Pod żaglami”. To już XV edycja wystawy fotografii członków Klubu Żeglarskiego „Korab” z Radzynia Podlaskiego. Otwarcie 24 stycznia, godz. 17.00, w Galerii „Oranżeria”, ul. Jana Pawła II 4, Radzyń Podlaski „Korab” istnieje już 16 lat i zrzesza pasjonatów żeglowania i dobrej zabawy. Flota klubu składa się z z jachtów: "KORAB", "470", "MARGO", "SPOKO" i "MORENAS". Dwa jachty są własnością klubu: jeden typu Zefir noszący nazwę klubu i jednostka klasy 470, a pozostałe są własnością prywatną członków klubu.

Wystawa będzie czynna do dnia 28 lutego, a godziny otwarcia galerii poniedziałek-piątek w godzinach 08.00 – 18.00 oraz w sobotę 08.00 – 15.00.

Informacje także na: http://www.korab.net.pl