Zapowiedzi kulturalne

Obrazy z „Labiryntu” w Białej Podlaskiej

Dzięki współpracy z lubelską galerią „Labirynt”, mamy okazję zobaczyć w Białej Podlaskiej wystawę prac znanych artystów współczesnej sztuki. Kolekcja ta zaczęła już powstawać już na początku lat siedemdziesiątych, a wśród prac odnajdziemy nazwiska takich autorów, jak Ryszard Winiarski, Jan Popek, Edward Durnik czy Zbigniew Liber. Wystawa będzie czynna do 8 kwietnia. Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 16:00.

Wystawa malarska z galerii „Labirynt”, Galeria „Podlaska”, ul. Warszawska 12, Biała Podlaska

Teatr na wyciągnięcie ręki

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza nie tylko wielbicieli teatru do udziału w warsztatach z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru p.t. „Dotknij teatru”. To ogólnopolski projekt, który za cel postawił sobie możliwość bezpośredniego spotkania artystów oraz widowni teatralnej. W dniach od 18 do 28 marca w 39 miejscowościach, w 16 województwach odbędą się spektakle, otwarte próby, warsztaty teatralne, spotkania autorskie oraz wiele wystaw i koncertów. To niepowtarzalna możliwość poznania teatru od kulis oraz wymiany doświadczeń.

Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczna edycja powiązana jest z 250-leciem istnienia teatru publicznego w Polsce, a celem tego przedsięwzięcia jest edukacja i promocja teatru. Szczególnie polecamy warsztaty ostatniego dnia imprezy, 31 marca o godz. 17:00. kiedy odbędzie się próba otwarta teatru Już kończymy, czyli czytanie scenariusza z podziałem na role. Nasza redakcyjna koleżanka, Marta Kojtych, absolwentka Podlaskiej Szkoły Reporterskiej, jest w obsadzie tej grupy teatralnej. Na wszystkie imprezy w ramach cyklu „Dotknij teatru” – wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Od 29 do 31 marca, warsztaty w ramach akcji „Dotknij teatru”, Radzyński Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła ii 4, Radzyń Podlaski