Obchody piątej rocznicy tragedii smoleńskiej

Na obchody w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim zapraszają Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk a także poseł Adam Abramowicz.

Biała Podlaska

Uroczystości bialskie rozpoczną się w sobotę 11 kwietnia o godz. 9 mszą św. w kościele pw. św. Antoniego (ul. Narutowicza 37), po której pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy odbędzie się wspólna modlitwa i złożenie kwiatów. O godz. 11 w sali Wod-Kanu (ul. Narutowicza 35 A) rozpocznie się spotkanie z posłem na Sejm RP Jackiem Sasinem, b. zastępcą szefa kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po spotkaniu wyświetlony będzie film „Mgła” – pierwszy polski film o tragedii smoleńskiej.

Międzyrzec Podlaski

Delegacje Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości spotkają się w piątek, 10 kwietnia o godz. 8.41 przed tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia, która znajduje się na placu przy kościele św. Józefa (ul. Staromiejska 11). O godz. 11 zaplanowano Bieg Pamięci na dystansie 1000 m ulicą Lecha Kaczyńskiego, start od strony ul. Drohickiej: organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych. O godz. 18 w kościele św. Józefa odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy, a po niej odbędzie się Apel Poległych.

Radzyń Podlaski

Uroczysta msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej odprawiona zostanie w piątek, 10 kwietnia o godz. 18 w kościele pw. św. Anny (ul. Błogosławionych Męczenników Podlaskich 12). W niedzielę 12 kwietnia o godz. 17 w sali kina „Oranżeria” z koncertem pieśni patriotycznej wystąpią zespoły „Wrzos”, Echo” oraz „Kwartet”.