Lekkoatletyka dla każdego

„Lekkoatletyka dla każdego” to program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży, fi nansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizowany jest przy współpracy z samorządami, które tworzy klasę sportową. Biała Podlaska włączyła się w realizację tego projektu.

Jeden z szesnastu w Polsce – Miasto nie ponosi kosztów z tytułu prowadzenia takiej klasy, a dzięki przystąpienia do tego programu Biała Podlaska stanie się jednym z szesnastu ośrodków wojewódzkich lekkoatletycznych – mówi rzecznik prasowy prezydenta Michał Trantau.

Klasa sportowa o profi lu lekkoatletycznym zostanie utworzona w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej. Już trwa nabór uczniów.

– Dysponujemy odpowiednią kadrą do prowadzenia tego typu klasy. Lekkoatletyka to duży wachlarz dyscyplin, stąd każdy z uczniów będzie mógł wybrać coś dla siebie. Myślimy nie tylko o wyczynie, ale również o propagowaniu wśród młodzieży sportowego trybu życia i współzawodnictwa. Cieszę się, że włodarze miasta docenili nasze dotychczasowe osiągnięcia w tej dziedzinie i wytypowali nasze gimnazjum – powiedziała dyrektor PGm 6 Jolanta Wolanin.

Koordynatorem miejskim tych działań jest Joanna Baj Korpak, a nauczycielem prowadzącym zajęcia będzie mgr Rafał Frończuk – nauczyciel dyplomowany, doświadczony trener lekkiej atletyki.

Sport to nie tylko zdrowie – Zachęcam młodzież, która chce przeżyć przygodę z lekkoatletyką, by się zapisywała się do naszej klasy. Korzystając z okazji chciałbym też uspokoić rodziców, którzy mogą mieć obawy, że wyczynowy sport przeszkodzi ich dzieciom w nauce. Prawie wszyscy moi wychowankowie nie tylko trenowali, zdobywali medale, ale dostali się do renomowanych uczelni, nie tylko sportowych – wyjaśnił Rafał Frończuk, trener- -wychowawca.

Dotychczas podpisano umowy na ośrodki lekkoatletyczne w: Białymstoku, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Kolejnym z miast, gdzie znajdzie się taki ośrodek, jest Biała Podlaska. W 2015 roku działać będzie łącznie 16 wojewódzkich Ośrodków Lekkoatletycznych.