Dlaczego Bronisław Komorowski unika debaty?

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się już za 10 dni a nic nie słychać o debacie między najpoważniejszymi kandydatami na urząd prezydenta RP: Bronisławem Komorowskim i Andrzejem Dudą, którzy w świetle wszystkich dotychczasowych sondaży zmierzą się w II turze. Czy do takiej debaty dojdzie, czy też urzędujący prezydent jej unika, skoro ostatnie jego hasło brzmi: „rozstrzygnijmy wybory w I turze”?

Jarosław Kaczyński, prezes PiS uważa, iż przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej powinien wziąć to hasło pod uwagę, bowiem zachodzi podejrzenie, ze nie było ono skierowane do wyborców, a – do komisji wyborczych. – To powinno być wzięte pod uwagę, bo po doświadczeniach z wyborami samorządowymi wymagana jest najdalej idąca ostrożność – powiedział prezes PiS.

Andrzej Duda, którego kandydaturę na urząd prezydenta poparła Polska Razem Zjednoczona Prawica Jarosława Gowina, odniósł się do ostatniego hasła Bronisława Komorowskiego.

– Komorowski wystąpił ze swoim nowym hasłem „rozstrzygnijmy wybory w I turze”. Zgadzam się, w związku z tym liczę, że Komorowski stanie do debaty. Polacy chcą debaty, to jest ważna spawa. Debata jest solą kampanii. Trzeba pokazać Polakom jaki mają wybór i żeby mogli ocenić kandydata. Rozstrzygnijmy wybory w I turze i niech odbędzie się debata. Niech Komorowski przestanie lekceważyć Polaków – stwierdził Andrzej Duda.