Serce okazali wszyscy

W niedzielę 19 kwietnia 2500 wolontariuszy przeprowadziło w 245 parafiach diecezji siedleckiej akcję „Poświęć kilometr”, której celem było zebranie funduszy na przyjazd młodzieży z Boliwii i Czadu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w roku 2016. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów, a liczenie – wciąż trwa! W tygodniowe przygotowania do przeprowadzenia akcji, jak i w nią samą, zaangażowanych było blisko 2500 wolontariuszy – głównie ludzi młodych, co jest szczególnie cenne i godne podkreślenia.

Zbiórka kilometrów przeprowadzana była na różne sposoby, od poświęcania kilometrów w formie biegów, przez uliczne tańce, foto ścianki z kolorowymi autobusami, po tańczenie poloneza wokół kościoła.. Parafi alne zespoły „poświęcaczy kilometrów” prześcigały się w pomysłach, tylko po to aby dla Boliwii i Czadu poświęcić jak najwięcej kilometrów. W obu tych krajach posługują misjonarze z naszej diecezji: w Boliwii ks. Jarosław Dziedzic, a w Czadzie – ks. Stanisław Tymoszuk.

Udało się! Zamierzeniem Diecezjalnego Centrum ŚDM – inicjatora akcji – było zebranie 150 tys. km (1 zł = 1 km), które pokryją koszty przylotu i pobytu w Polski podczas Światowych Dni Młodzieży 20 młodych ludzi z Boliwii i Czadu. Jak wskazują wstępne raporty zebrano blisko 200 tyś. kilometrów, a liczenie wciąż trwa.