Zapowiedzi kulturalne

Weekend z „Kursem na miłość”

Już po raz trzeci Klasztor Braci Kapucynów i Kościół św. Antoniego organizuje wieczorne spotkania dla wszystkich tych, którzy pragną rozwinąć i polepszyć wzajemne relacje w rodzinie, czy związku. Najlepiej kochać i być kochanym, spotkanie organizowane w najbliższy weekend w ramach programu „Kurs na miłość”, na pewno pomoże nam osiągnąć ten wymarzony stan. Gośćmi specjalnymi będzie małżeństwo Wardaków i Anny Jedynej.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. 8- 9 maja, godz. 19:00 – 21:00, „Kurs na miłość”, Kościół św. Antoniego, ul. Narutowicza 37, Biała Podlaska

Wernisaż Karapudy 

8 maja o godz. 18:00 odbędzie się w Galerii Podlaskiej wernisaż wystawy malarskiej Arkadiusza Karapudy. To urodzony w Żyrardowie w 1981 r., absolwent wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wszechstronnie uzdolniony artysta. Współzałożyciel grupy, oraz teatru offowego „Mamada pleżer”. 

Laureat wielu nagród, stypendiów i wyróżnień, który mówi tak swojej sztuce: “(…) Podstawą moich poszukiwań twórczych są zawsze człowiek, przestrzeń i przedmiot; połączenie tych elementów w dowolnym układzie, oraz ich wzajemne relacje (…)”. Karapuda jest członkiem fundacji dr Marka Marii Pieńkowskiego, której celem jest wspieranie i promowanie talentów w kraju i zagranicą. 

8 maja, godz. 18:00, wernisaż wystawy Arkadiusza Karapudy, Galeria Podlaska, ul. Warszawska 12, Biała Podlaska

Oddaj zabawkę na konkurs! 

Na pewno mamy w domu sporo zabawek, którymi nie bawią się już nasze dzieci. Gminne Centrum Kultury w Drelowie tworzy doskonałą okazję na oddanie ich w „dobre ręce”, ogłaszając konkurs na najciekawszą przyniesioną zabawkę. Najwyżej zostaną ocenione te pochodzące z czasów naszych rodziców, czy dziadków. 

Do 11 maja można zgłaszać do konkursu swoje zabawki, a zostanie on rozstrzygnięty 16 maja w czasie Powiatowego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. 

Informacje także na: http://www.gck.drelow.pl