Udana akcja dla zwierzaków

Internauci nie zawiedli czworonogów. Do schroniska trafiła: karma, zabawki, środki do pielęgnacji i inne potrzebne akcesoria o łącznej wartości ponad 9 tysięcy zł. 

– Dostaliśmy też legowiska, obroże, smycze i wiele innych przedmiotów, przydatnych – jak mówił św. Franciszek – naszym młodszym braciom. To dla nas ogromna pomoc, bo choć bardzo byśmy chcieli, nie na wszystkie niezbędne zakupy starcza nam środków – mówi Paulina Zarębska z bialskiego schroniska. Każda uczestnicząca w akcji placówka przygotowuje zdjęcia i opisy przebywających w niej zwierząt, a także listy potrzebnych im przedmiotów, które są następnie umieszczane na platformie www.dlaSchroniska.pl.

Dzięki temu internauci mają pewność, że kupują rzeczy, które się przydadzą. Na stronie można również na bieżąco sprawdzać, co dany zwierzak już otrzymał, a czego jeszcze mu brakuje. Na takie charytatywne zakupy nie trzeba przeznaczać dużych kwot. Pracownicy schronisk podkreślają, że liczy się każdy, nawet najmniejszy gest.

Efektem akcji są nie tylko dary, ale też adopcje. – Wielu internautów najpierw pomagało wybranemu zwierzakowi, kupując mu potrzebne przedmioty na www. dlaSchroniska.pl. Potem te osoby wracały na stronę, dopytywały, co słychać u ich pupila, a z czasem decydowały się na to, by przyjąć go pod swój dach – mówi Michalina Zabłocka, koordynatorka tego projektu. W ten sposób nowe domy znalazło już prawie 250 psów i kotów.