Moc atrakcji w Międzyrzecu!

Będzie wesołe miasteczko z karuzelami, dmuchanymi zamkami, zjeżdżalniami i masą innych atrakcji. MOK oraz MOSiR przygotują konkurencje sportowe,  zabawy rekreacyjne i konkursy z nagrodami. Nad całością czuwać będą profesjonalni „Animatorzy Dobrej Zabawy”. O godz. 18 rozpocznie się blok koncertowy, który poprowadzi Hubert Urbański – dziennikarz i prezenter. Na początek na scenie wystąpi Sekcja Muzyczna MOK, którą dowodzi Krzysztof Domański, dyrektor artystyczny tegorocznych Dni Międzyrzeca. Następnie na scenie zobaczymy pop-rockowy zespół Bisquit, znany m.in. z przeboju „Kino". Po nim zaśpiewa Kortez, tegoroczne odkrycie na polskiej scenie muzycznej.

Wydarzeniem wieczoru będzie koncert zespołu Nowe Sytuacje. Ten projekt narodził się podczas koncertu pamięci lidera słynnej Republiki, Grzegorza Ciechowskiego. Muzycy postanowili przypomnieć wówczas kultowy album „Nowe sytuacje” z 1983 roku, uznawany za jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka. Efektem była entuzjastycznie przyjęta trasa koncertowa „Nowe Sytuacje Live 2014“.

W Międzyrzecu możemy się spodziewać największych przebojów Republiki, takich jak „Mamona” czy „Śmierć w bikini”. Na scenie zobaczymy muzyków z oryginalnego składu Republiki, a zaśpiewa z nimi cała plejada gwiazd. Przyjedzie Ania Dąbrowska – jedna z najpopularniejszych wokalistek. Pojawi się także Tomek Makowiecki, który zbierał doskonałe recenzje za ostatnią płytę „Moizm“. Będzie również Natalia Pikuła, która furrorę zrobiła w programie „Must Be the Music“, a na codzień śpiewa w formacji Drekoty. Stawkę wokalistów, których usłyszymy w repertuarze Republiki, zamyka dwóch panów. Tymon Tymański, którego nawzwisko elektryzuje fanów zarówno jazzu, jak i alternatywnego rocka. Druga osobowość to Jacek Bończyk – aktor, piosenkarz i scenarzysta.

Patronat nad imprezą objął Tygodnik Podlaski. Zapraszamy!