Ubezpiecz się na wakacje

Pakując walizki na wakacyjny wypoczynek musimy mieć świadomość, że choć urlop to czas wypoczynku i beztroski, to może nas spotkać nieszczęśliwy wypadek lub nagła choroba. Niestety, takie zdarzenia mają miejsce w najmniej spodziewanych chwilach, a w czasie wakacyjnej laby jesteśmy najsłabiej na nie przygotowani. Posiadanie odpowiednio dobranego ubezpieczenia to pierwszy krok do udanego wypoczynku.

Ochrona w kraju przez cały rok

Na rynku można spotkać rozmaite oferty ubezpieczeń przydatnych podczas podróży. Pamiętajmy jednak, że nie wystarczy po prostu się ubezpieczyć. Kluczem do właściwej ochrony jest odpowiedni dobór rodzaju polisy i zakresu ubezpieczenia. Osoby planujące urlop w Polsce mogą skorzystać z oferty ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, które zapewnia zwrot kosztów leczenia np. w przypadku złamania ręki, jak również zabezpiecza przyszłość naszą i bliskich w razie trwałego inwalidztwa, uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, które nastąpiły na skutek nieszczęśliwego wypadku. Polisa taka dostępna jest na przykład w ofercie SKOK Ubezpieczenia. Propozycja ubezpieczyciela zawiera trzy warianty: MINI, MIDI i MAXI optymalnie dopasowane do potrzeb klienta, które różnią się zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Oferta NNW może również zostać wzbogacona o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Warto przy tym pamiętać, że posiadając ubezpieczenie NNW ochroną jesteśmy objęci przez cały rok, a nie tylko podczas wyjazdu.

EKUZ niewystarczający

Z najnowszego badania „Aktywności Polaków na urlopach i ich ubezpieczanie” przeprowadzonego przez instytut IMAS wynika, że za granicą urlop spędza co trzeci z nas (39 proc.). Chętnie wybieramy się na południe Europy, a najpopularniejsze kierunki to niezmiennie m.in. Włochy, Grecja, Hiszpania. Na wakacjach za granicą połowa Polaków wybiera spokojne formy spędzania czasu – spacerując, plażując czy pływając. Ale równie chętnie bierzemy udział w dodatkowych, nie zawsze całkiem bezpiecznych, aktywnościach. Często jesteśmy przekonani, że podczas podróży po Europie wystarczy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Tymczasem zapewnia ona opiekę tylko w placówkach publicznych. Nie pokrywa też kosztów ewentualnego transportu do Polski. Dlatego przed wyjazdem na zagraniczny urlop warto zadbać o właściwą ochronę ubezpieczeniową. SKOK Ubezpieczenia mają w swojej ofercie ubezpieczenie podróżne, które zapewni spokojny i bezpieczny wypoczynek z dala od domu. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań oferowane jest w wariantach: – mini, midi, maxi, które różnią się zakresem ryzyka i sumami ubezpieczenia. Oprócz podstawowych pakietów, istnieje szereg opcji dodatkowych, które w zależności od rodzaju wyjazdu mogą się okazać niezwykle przydatne. Dzięki polisie turystycznej oferowanej przez ubezpieczyciela nie musimy obawiać się nie tylko kosztów leczenia i transportu medycznego, możemy być spokojni także o nasz bagaż, zaś w przypadku ubezpieczenia OC także o szkody wyrządzone przez naszych podopiecznych osobom trzecim. Dodatkowo ubezpieczyciel oferuje gratis od pośrednika atrakcyjny pakiet „Pomoc w Podróży”, który zapewnia, w razie wypadku lub nagłego zachorowania, m.in. pokrycie kosztów leczenia, rekonwalescencji czy transportu medycznego do Polski. Pakiet, co bardzo istotne, gwarantuje też pomoc np. w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów ubezpieczonego