Dobiegli, dojechali i doszli

Upalna aura mocno dawała się we znaki uczestnikom, ale mimo skwaru do mety dotarło 312 biegaczy, 36 rolkarzy i 69 osób uprawiających nordic walking. W biegu wygrał Przemysław Dąbrowski (Rzekuń, Agro-metal Ostrołęka) z czasem 32:13, miejsce drugie zajął Siergiej Litowczyk (Brześć (Białoruś), Dinamo Brześć) – 32:23 a trzecie Damian Walczak (Staszów, Biegusiem.pl/SKB Kraśnik) – 33:09. Wśród kobiet najlepsza była Izabela Trzaskalska (Terespol, Agro-metal Ostrołęka) – 37:52, a na kolejnych miejscach wbiegły na metę Ałła Jaskowicz (Brześć, Dinamo Brześć) – 38:52 i Aleksandra Jakubczak (Zamość, NOSG) – 39:15.

Wśród rolkarzy najlepszy był Patryk Bartmański (Tomaszów Lubelski) – 11:52, tuż za nim przyjechał Wiktor Laszuk (Biała Podlaska) – 11:53 i Jacek Żuk (Biała Podlaska) – 12:17. Wśród rolkarek równych sobie nie miała Adrianna Rosik (Biała Podlaska) – 14:24, a za nią na mecie pojawiły się kolejno Katarzyna Przybysz (Łaskarzew) – 14:28 i Gabriela Sicińska (Biała Podlaska, Biała Biega) – 15:03. W nordic walking wygrał Piotr Wetoszka (Biała Podlaska, Biała Biega) – 32:08, drugi był Adam Jastrzębski (Siedlce) – 32:38, a trzeci Krzysztof Piech (Grabanów, AWF Biała Podlaska) – 32:38. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Jędruchniewicz (Międzyrzec Podlaski) – 36:03, przed Magdaleną Mandziuk (Biała Podlaska) – 36:37 i Jolantą Kaparuk (Drelów) – 37:40.

W drodze losowania główna nagroda (40-calowy telewizor marki Philips) przypadła Damianowi Walczakowi, studentowi bialskiej uczelni sportowej. Nagrodę Fair Play otrzymał rolkarz Daniel Gołaszewski z Ossówki, który na trasie pomógł 11-letniej Mai Warmijak.