Pałac w gronie „cudów Polski”? Głosujmy!

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim znalazł się na liście 16 najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce, nominowanych w 5. edycji konkursu magazynu „National Geographic Traveler” „Siedem nowych cudów Polski”, w gronie tak słynnych miejsc jak Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, zamek w Kórniku, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce czy pałac Radziwiłłów w Nieborowie. Głosowanie rozpoczęło się 19 czerwca i potrwa do 22 września br.

– „Redaktorem naczelnym miesięcznika National Geographic” jest Martyna Wojciechowska, z którą od miesięcy prowadzę rozmowy dotyczące jej przyjazdu do Radzynia w ramach organizowanego przeze mnie cyklu „Radzyńskie spotkania z podróżnikami” – mówi Robert Mazurek. – Kto wie, może właśnie te rozmowy zaowocowały pojawieniem się naszego pałacu w plebiscycie? Przypomina również, że miasto w najbliższym czasie przejmie pałac na własność. – Świetnie się złożyło: dzięki plebiscytowi o Radzyniu usłyszy cała Polska, co – jestem o tym przekonany – ułatwi nam optymalne zagospodarowanie tego obiektu – dodaje Mazurek.

Obecnie radzyński pałac zdecydowanie prowadzi w rankingu, co daje nadzieję, że znajdzie się on wśród „Siedmiu cudów Polski”.

Głosować można na stronie:

http://7cudow.national-geographic.pl/ranking