Caritas wyciąga pomocną dłoń. Ponad milion potrzebujących!

Ledwie zakończył się rok szkolny, a siedlecka Caritas myśli o początku następnego. Kolejny raz włączyła się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Coraz większy koszt szkolnej wyprawki dla dziecka, to problem wielu rodzin. Siedlecka Caritas na rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 przygotowała 1000 sztuk nowych tornistrów.

We współpracy z niektórymi Parafialnymi Zespołami Caritas i wybranymi parafi ami, tuż przed pierwszym szkolnym dzwonkiem, rozdaje wyposażone w przybory szkolne w określonych parafi ach diecezji, podczas kolejnej edycji programu „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Jak wspomóc akcję?

Wystarczy udać się po pusty tornister do Parafialnego Zespołu Caritas (PZC) przy parafiach lub do księdza proboszcza, którzy zdecydowali wziąć udział w akcji, a następnie wyposażyć go w różne niezbędne do nauki przybory szkolne, np: piórnik, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, fl amastry, plastelinę, przyrządy geometryczne, bibułę, pojemnik na śniadanie i worek na obuwie szkolne.

Uzupełniony plecak trzeba przynieść z powrotem do punktu PZC lub do księdza proboszcza biorących udział w akcji. Warto włożyć do środka karteczkę z informacją dla kogo przygotowywaliśmy plecak: chłopca czy dziewczynki oraz o wieku (szkoła podstawowa czy gimnazjum). To znacznie ułatwi pracę wolontariuszom.

Ponad milion polskich dzieci dotkniętych jest biedą – dajmy im szansę zacząć nowy rok szkolny z uśmiechem. Ogólnopolska akcja „Tornister pełen uśmiechów” prowadzona jest przez Caritas już po raz szósty. W ciągu pięciu lat udało się rozdać 67,5 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce, tylko w zeszłym roku wyprawek tych było blisko 30 tys.

Wspomóc akcję można na wiele sposobów: przygotowując tornister, przynosząc do swojej parafi i odzież lub przybory szkolne, niepotrzebne już naszym dzieciom lub wysyłając SMS z hasłem TORNISTER na numer 72052 (koszt – 2,46 z vat)