Bialscy policjanci będą mieli sztandar

Sztandar sfinansowały władze miasta, gmin oraz powiatu. – Bialska komenda od dawna potrzebowała symbolu, który identyfi kowałby ją z naszym miastem i regionem. Okazuje się, że Michał Archanioł jest zarówno patronem policji, jak i Białej Podlaskiej. To nie przypadek, że w roku, w którym obchodzimy 490 rocznicę nadania praw miejskich, policjanci na sztandarze oraz mundurach będą mieli wizerunek świętego. Jesteśmy niezwykle dumni, że ta prestiżowa uroczystość odbywa się właśnie tutaj – z radością podkreśla prezydent Stefaniuk.

Zadowolenia nie kryją bialscy policjanci. – Dzięki inicjatywie komitetu, w którego skład weszli przedstawiciele wszystkich bialskich samorządów na czele z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem, będziemy mogli godnie uczestniczyć w najważniejszych uroczystościach w regionie, wystawiając w nich swój poczet sztandarowy – podkreśla kom. Jarosław Janicki, rzecznik prasowy bialskiej policji, dodając że komenda była jedną z niewielu w województwie, która nie posiadała własnego sztandaru.

Komisarz Janicki w imieniu wszystkich policjantów dziękuje za ofiarność fundatorom sztandaru i zaprasza na uroczystości. Odbędą się one w piątek 17 lipca o godzinie 12.00. Rozpocznie je msza w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ul. Brzeskiej. Półtorej godziny później na Placu Wolności rozpoczną się główne uroczystości nadania sztandaru. Jednocześnie od godziny 12.00 do 17.00, w rejonie Placu Wolności, będzie prezentowany sprzęt policyjny i odbędą się konkursy z zakresu ruchu drogowego.

Będzie ponadto okazja do oznakowania roweru oraz obejrzenia wystawy zbiorów historycznych, związanych z polską policją. Organizatorem uroczystości oprócz komendy miejskiej i wojewódzkiej są: prezydent Białej Podlaskiej, starosta bialski oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Lublinie.

Muzyka w centrum miasta

Policyjna impreza znakomicie wpisuje się w inicjatywę wakacyjnych koncertów na Placu Wolności, organizowanych przez prezydenta Stefaniuka. Po zakończeniu policyjnych uroczystości, ok. godz. 19.00 na scenie pojawi się finalistka programu „The Voice of Poland” Kasia Sawczuk. Wokalistka zaśpiewa największe klasyki światowej muzyki rozrywkowej.