Renowacja rzeźb Redlera

Rzeźby dekorujące rezydencję stanowią ewenement w skali europejskiej i najcenniejszy element zespołu pałacowo-parkowego.

Choć artysta pracował dla Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku, rodziny Czartoryskich w Puławach i dla króla Stanisława Augusta m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, to właśnie radzyńskie rzeźby są dziełem jego życia. Wśród realizacji wykonanych przez Redlera na zlecenie rodów magnackich zespół dekoracji radzyńskiego Pałacu Potockich – jako jedyny przetrwał do naszych czasów niemal w całości.

Konserwatorzy rozpoczęli prace od renowacji rzeźb zdobiących bramę zachodnią pałacu – najbardziej reprezentacyjną i widoczną od strony miasta.

Przypomnijmy, że Pałac Potockich znalazł się na liście 16 najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce, nominowanych w 5. edycji konkursu „Siedem nowych cudów Polski” magazynu „National Geographic Traveler”. Podlaski zabytek od początku zdecydowanie prowadzi w głosowaniu, które rozpoczęło się 19 czerwca. Plebiscyt potrwa do 22 września br. Głosować można na stronie h p://7cudow.national- geographic.pl/ranking Ms