Senator Grzegorz Bierecki: Zwyciężyć, by służyć ludziom

25 sierpnia Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła uchwałę o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Biereckiego. Pod kandydaturą zebrano 3 tysiące podpisów, o 2 tys. więcej, niż wymagają tego przepisy.

– Kolejne podpisy jeszcze do nas spływają. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością mieszkańców Południowego Podlasia – mówi Robert Gmitruczuk, pełnomocnik wyborczy KWW Grzegorza Biereckiego.

Poparcie samorządowców

W skład komitetu weszli przede wszystkim samorządowcy z naszego regionu. Są wśród nich m.in. prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, burmistrz Parczewa Paweł Kędracki, burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, burmistrz Terespola Jacek Danieluk, wójt Dębowej Kłody Radosław Kozak, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz wójt gminy Kodeń Jerzy Troć. Senatora popierają również radny województwa lubelskiego Jerzy Szwaj, liczni radni powiatowi, przewodniczący „Solidarności” RI w powiecie Biała Podlaska Marek Uściński, lokalni aktywiści i przedstawiciele biznesu.

Grzegorz Bierecki podkreśla, że ważne jest dla niego budowanie szerokiej koalicji na rzecz kontynuacji dobrych zmian w regionie. Parlamentarzysta mówi, że chce wypełnić do końca zobowiązania podjęte cztery lata temu: kontynuować pracę w senackiej komisji budżetu i fi nansów publicznych, upominać się o sprawy rolników i aktywnie reprezentować mieszkańców Południowego Podlasia we wszystkich kwestiach, które są dla nich ważne.

– Cieszę się, że w skład mojego komitetu weszło tak wielu przedstawicieli samorządu, którzy reprezentują mieszkańców, są najbliższej ich spraw. Wśród nich są moi przyjaciele z Prawa i Sprawiedliwości ale też świetny burmistrz Terespola Jacek Danieluk, reprezentujący PO. Wybory do Senatu, odbywające się w jednomandatowych okręgach, są siłą rzeczy mniej partyjne, niż te do Sejmu. Cel jest jeden i jest on wspólny: rozwój naszego regionu – mówi senator Grzegorz Bierecki.

Kampania się rozkręca

Tymczasem kampania wyborcza rozkręca się z dnia na dzień. Niebawem mają zostać ogłoszone listy wyborcze największych partii politycznych.

Sondaże wskazują, że w wyborach do Sejmu zdecydowanym faworytem jest Prawo i Sprawiedliwość oraz współpracujące z nim formacje prawicowe. Senator Grzegorz Bierecki zapowiada, że będzie wspierał kandydatów na posłów startujących z listy PiS, szczególnie tych, którzy podzielają jego wizję rozwoju Południowego Podlasia.

– Robiłem to podczas czterech ostatnich kampanii, teraz będzie podobnie. Koniec nieudolnych rządów obecnej koalicji i zwycięstwo obozu patriotycznego to niezbędne warunki, by zacząć wreszcie naprawiać nasze państwo – puentuje parlamentarzysta. AFLW