Deszcz nagród dla "Chwilki"

Bialskie wokalistki na festiwalu Orfeo In Italia 2015 podbiły serca jurorów i słuchaczy. Bialskie dziewczęta w składzie: Julia Trojanowska, Aleksandra Smerachańska i Aleksandra Olesiejuk zdobyły pierwszą nagrodę. Nagrodę specjalną i pierwsze miejsce w popisach solowych otrzymała Julia Trojanowska, a obie Aleksandry w tej kategorii zajęły ex aequo trzecie miejsce. Tytułem Grande Maestro wyróżniono też instruktora grupy – Ireneusza Parafiniuka.

„Chwilka” otrzymała ponadto „Chwilki” na spacerze we Włoszech nominację na festiwal w hiszpańskiej Maladze, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

– Podczas festiwalu towarzyszyły nam silne emocje. O sukcesie zdecydował odpowiedni dobór repertuaru, wokal dziewcząt, ruch sceniczny oraz odpowiedni strój – mówi Ireneusz Parafiniuk, który w przyszłym roku wraz ze swoimi fot. Ireneusz Parafiniuk podopiecznymi, będzie obchodził 30-lecie zespołu.

Włoski festiwal odbywał się niedaleko Wenecji, dlatego też zespół miał okazję do zwiedzenia nie tylko jej, ale i wielu innych zabytkowych miejscowości. To była piękna przygoda, następna w Hiszpanii zapowiada się równie obiecująco.