Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje

Czy placówka, w której mają być umieszczeni przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki, jest przygotowana na tego typu zagrożenia? To tylko jedno z wielu pytań, które senator Grzegorz Bierecki, skierował do Ministra Zdrowia. 

Senator chce wiedzieć kiedy, oraz ilu imigrantów pojawi się w Białej Podlaskiej i jak długo będą oni tu przebywać. Z informacji prasowych wynika, że właśnie w Białej Podlaskiej przechodzić będą oni badania w celu wykrycia zakaźnych chorób. Podczas pobytu w ośrodku cudzoziemcy będą mogli przemieszczać się w okolicy. Jakie środki ostrożności zostały podjęte, aby przed uzyskaniem dokumentu o stanie zdrowia, uniemożliwić im kontakty z miejscową ludnością? – pyta senator, który chce wiedzieć również gdzie i na czyj koszt leczeni będą imigranci, u których wykryte zostaną choroby, w tym choroby zakaźne.

Senator Bierecki oczekuje od ministra zdrowia udzielenia pełnej informacji przedstawicielom samorządu lokalnego i podjęcia stosownych działań w celu ochrony miejscowej ludności przed zagrożeniem epidemiologicznym.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij