Łóżko dla bezdomnego

Bialska noclegownia mieści się przy ul. Kąpielowej 11. Zimą jest czynna od godziny 17.00 do 8.00. Ma 20 stałych miejsc. Obecnie skierowano tam ośmiu bezdomnych.

Noclegowania oprócz łóżka i możliwości przespania się w ogrzewanym pomieszczeniu zapewnia środki czystości i dezynsekcji, wymianę odzieży oraz pralnię. Jak zapewnia Michał Trantau, rzecznik prasowy prezydenta bezdomnym zapewniono również gorący posiłek składający się z zupy, chleba i dodatku regeneracyjnego. Posiłki wydawane są w jadłodajni Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 15, w dni robocze w godz. 11:30-13:00, a na weekendy bezdomni otrzymują suchy prowiant.

Pieczę nad osobami pozbawionymi dachu nad głową roztaczają pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. MOPS zapewnia, że wszyscy potrzebujący otrzymają opiekę, dla nikogo nie zabraknie miejsca. Gdyby zaszła konieczność dostawienia dodatkowych łóżek, placówka jest na to przygotowana. W nagłej potrzebie może przyjąć na nocleg także kobietę, jest na to wydzielony osobny pokój z łazienką. Pamiętajmy też, że los ludzi w potrzebie zależy od solidarności nas wszystkich, czujności i wrażliwości na cudzy los. Gdy widzimy bezradną, bezdomną osobę, tkwiącą w przypadkowym miejscu, wystawionym na mróz, wiatr i śnieg, nie wahajmy się ani chwili z powiadomieniem policji lub straży miejskiej. Od tego zależy ludzkie życie!