Kolejne widowisko Akademii Musicalowej

Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta obejrzą kolejny spektakl wokalno-taneczny pt. „Zagubiona Bajka” w wykonaniu bialskiej młodzieży skupionej w Klubie Kultury Piast, Bialskiego Centrum Kultury. Będzie jak wcześniej: bajecznie, radośnie, ekscytująco i kolorowo.

Trzyletni dorobek

Trzy lata temu KK Piast scalił swoje siły: połączył anielskie głosy Zespołu Wokalnego Chwilka z finezją tancerzy Dance Academy Studio.

W efekcie wspólnych działań powstało pięć widowisk taneczno-muzycznych. Ich atutem jest doskonale dobrana muzyka, ciekawa choreografia, wokal, taniec na wysokim poziomie, bogactwo ruchu, szaleństwo barw, kolorowa scenografia, bajeczne stroje, efekty świetlne i multimedialnych, oraz czytelny przekaz. Akademię Musicalową tworzą tancerze, aktorzy, wokaliści laureaci wielu festiwali i konkursów.

– Młody widz również jest wymagający, do niego przemawia każdy element: wokal, taniec, gra świateł, kostiumy. Nasze spektakle zapewniają te wszystkie doznania, dlatego cieszą się ogromnym zainteresowaniem – mówi Ireneusz Parafiniuk, maestro Chwilki. „Zagubiona Bajka”, najnowszy spektakl młodych artystów, to historia małej wróżki Różyczki, istoty uskrzydlonej, psotnej i obdarzonej nadmierną energią. Ciekawość prowadzi ją do różnych miejsc, jest przyczyną niezwykłych przygód, aż wreszcie – przez nieuwagę – opuszcza ona swoją bajkę. Jak potoczą się dalsze losy Różyczki?

Dzieci wspierają dzieci

Najnowsze widowisko powstało w wyniku współpracy z warszawską Fundacją Dzieci-Dzieciom. Do głównych ról w widowisku zostali wybrani najlepsi tancerze z Dance Academy Studio i czołowi soliści Chwilki. Fundacja Dzieci-Dzieciom zaprosiła naszych młodych artystów na V jubileuszowy „Bajkowy Festiwal Teatralny”, pod Honorowym Patronatem Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. 22 listopada młodzi bialczanie wystąpią w warszawskim Teatrze „Lalka”, mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki.

– Moi tancerze przyjęli to wyzwanie z radością, ale i z nutą obawy. Cieszą się, że zaprezentują się publiczności stolicy, a jednocześnie mają tremę przed oceną jury. Jesteśmy dobrej myśli, wierzę że stres będzie czynnikiem mobilizującym – mówi Karolina Brodzik-Zaremba, reżyser i choreograf spektaklu.

Występ w Teatrze „Lalka” to nie tylko zaprezentowanie się na festiwalu, to również udział w realizacji zadań Fundacji Dzieci- -Dzieciom, której celem jest odkrywanie i rozwijanie twórczego potencjału dzieci i młodzieży, oraz wspieranie ich talentów. Fundacja realizuje innowacyjne projekty edukacyjne i kampanie społeczne. Dochód ze sprzedaży biletów jest przeznaczony właśnie dla utalentowanych młodych ludzi.

– To będzie to promocja uzdolnionej bialskiej młodzieży, a jednocześnie weźmiemy udział w społecznym przedsięwzięciu wspierającym dzieci – podkreśla Ireneusz Parafiniuk.